Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizmciler Mutlu Ayrıldı

Turizmciler Mutlu Ayrıldı
10 - 13 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen 9. Travel Turkey İzmir Fuarı ve Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi başarıyla sona erdi. 1000’den fazla firmanın katıldığı fuarı Türkiye’nin 69 ilinden ve 63 ülkeden toplam 33 bin 688 kişi ziyaret etti.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla organize edilen Travel Turkey İzmir Fuarı turizm sektörünü İzmir’de buluşturdu. Fuar katılımcıları; dört gün boyunca 2016 yılı turizm sezonu için profesyonel ziyaretçilerle görüştü. Fuar, yeni iş bağlantıları kurmak için muhteşem bir platform oluşturdu.
 
Etkinlik bu yıl da bir rekora imza attı: 31 ülkenin katıldığı Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresini 63 ülkeden ve 69 ilden 33 bin 688 kişi ziyaret etti. Partner ülke Kosova ve Partner il Adana Turizm Fuarı’nda ziyaretçilere ve katılımcılara kendilerini tanıtma fırsatı buldu. Geçtiğimiz yıl fuarı, 28 bin 73 kişi ziyaret etmişti.
 
Türkiye’de ilk kez Turizm Fuarı kapsamında Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi gerçekleştirildi. Üç gün süren kongreye Belçika, Brezilya, Fransa, İspanya, Monako, Norveç, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’nin 15 farklı kenti katıldı.  10 davetli konuşmacı kayıtlı 400 kişinin yer aldığı kongrede, 28 sözlü ve 12 poster bildiri sunuldu. Türk mutfağının vurgulandığı Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde ayrıca “En iyi uygulamalar” paneli de düzenlendi. Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü, TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri ve İZFAŞ işbirliğinde organize edildi.
 
Turizm sektöründen Travel Turkey’e övgü
 
Travel Turkey İzmir Fuarı katılımcı ve ziyaretçileri son yılların en başarılı fuarlarından birinin gerçekleştiğini söyleyerek gelecek yıl da fuarda olmak istediklerini dile getirdi.
 
Partner Ülke olmaktan gurur duyduk
 
Partner Ülke Kosova’dan Travel Turkey Fuarı’na katılım yapan Dren Zatriqi, “ Travel Turkey İzmir Fuarı’na partner ülke olmaktan gurur duyduk. İZFAŞ’ın diğer fuarlarında da yer almayı isteriz” 
 
Adana’yı Tanıttık
 
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ozan Aksu “Travel Turkey İzmir Fuarı’nın partner ili olmanın ayrıcalığını hissettik. Görkemli standımızla Adana’nın hem yemek kültürünü hem tarihi dokusunu anlatabilme şansına sahip olduk”
Fuarın Büyümesini Destekliyoruz
 
Jolly Tours, YGN Grup Genel Müdürü Selim Yegen, “Fuar İzmir’de düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı uluslararası standartlarda, İzmir’e yakışan bir fuar alanı olmuş. Sektör olarak baktığımızda, Travel Turkey İzmir Fuarı’nın büyümesini istediğimiz için burası uygun bir alan olmuş. Her şeyiyle mükemmel.”
 
Bu yıl fuar çok etkili
 
Fuar katılımcısı Tatil Vitrini Reklam Pazarlama Sorumlusu Berkan Şen, “Fuar İzmir önceki alana kıyasla çok daha etkili, Fuarın bu yıl katılımcı ve ziyaretçileri daha çok sektöre yönelik. İzmir’de böyle kaliteli bir organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduk”
 
Seneye Yeniden Katılacağız
 
İlk kez Travel Turkey fuarına katıldığını belirten Manos Rent a Car firma yetkilisi Themos Seirlis “Seneye yeniden katılım yapmak istiyoruz. Fuar oldukça kalabalık, iş bağlantıları gerçekleştirdik. Bu iş bağlantıları Yunanistan ile Türkiye arasında bir köprü olacaktır”
 
Çok Profesyonel
 
Benin’den ziyaretçi olarak gelen Go Travel Agency yetkilisi Olanma Ojukwu, “Travel Turkey İzmir Fuarı’nı ilk kez ziyaret ettik. Fuar çok profesyonel organize edilmiş. Burada sadece Türk firmalarıyla değil dünyanın pek çok yerinden başka firmalarla da görüşme şansı yakaladık”
 
Fildişi Sahili’nden ziyaretçi olarak gelen Beraka Travel yetkilisi N’Zue Fulgence, “Travel Turkey İzmir Fuarı ile Türkiye’nin turizm olanaklarını daha iyi anladık. Tur operatörü olarak Türkiye ile turizm ilişkilerini güçlendirmeyi istiyoruz”
 
Fuarı ziyaret eden ülkeler:
 
ABD, Almanya, Arjantin, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Belarus, Belçika, Benin, Bosna Hersek, Brezilya,  Bulgaristan, Çad Cumhuriyeti, Çin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Endonezya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gana, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kıbrıs, Kuveyt, Kuzey Kore, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Malezya, Monako,  Nijerya, Norveç, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan
 
Fuarı ziyaret eden iller:
 
Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, İçel, İstanbul, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin,  Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Uşak, Van, Yalova, Yozgat, Zonguldak

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 11:03


Yorumlar

5891
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN