Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşçiler Soğukla Savaşıyor

İşçiler Soğukla Savaşıyor
Doğu Anadolu Bölgesi’nde özellikle dışarıda çalışmak zorunda kalan elektrik, telefon, su ve karla mücadele ekipleri, Sibirya soğukları yüzünden zor anlar yaşıyor.

 

Hava sıcaklığının sıfırın altında 14 dereceye kadar düştüğü Muş’ta elektrik hatlarını yer altına indirme çalışmalarını sürdüren Van Gölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) ekipleri, verilen molalarda ateş başında ısınmaya çalışıyor. Havanın soğuk olmasından yakınan işçilerden Erhan Akman, "Enerji hattını yer altına indiriyoruz. Hava adeta buz gibi. Yaktığımız ateşte sık sık ısınıyor ve üzerinde demlediğimiz çayı içiyoruz. Ekmek parası kazanmak kolay değil. Belki üşüyoruz ama ailemizin geçimini sağlıyoruz" diye konuştu.
 
ÇALIŞMALAR KIŞ BOYU DEVAM EDECEK
 
VEDAŞ Muş İl Müdürü Eşref Şentürk de, "Çalışmaları kısa sürede bitirmek zorundayız. İşçiler bir taraftan işlerini yaparken, bir taraftan da yaktıkları ateşte ısınmaya çalışıyor. Havalar çok soğuk ama çalışmalarımız kış boyu devam edecek. Şehrin tüm elektrik hattı yeraltına indirildiğinde görüntü kirliliği de ortada kalmış olacak" dedi.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 09:57

Etiketler : Muşta    Soğukta    Çalışan    İşçilerin    Mücadelesi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2526
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN