Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Grafik-Mizah''

''Grafik-Mizah''
Sanatçı ve Akademisyen Doğan Arslan’ın “Grafik-Mizah” isimli kişisel sergisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Beyoğlu Karikatür ve Mizah Merkezi’nde 05 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 14.00’te açılıyor. Ulusal ve uluslararası birçok yarışmadan ödüllü çalışmaların yer alacağı sergi, 30 Aralık 2015 tarihine kadar sanatseverlere açık olacak.

 

Grafik-mizah çalışmalarıyla evrensel temaları minimalist bir sanat anlayışıyla sunmayı tercih eden Arslan; çalışmalarında daha çok politik, sosyal ve kültürel konuları işliyor.
 
Karikatür sanatçılarının genellikle “Çizgiyle Mizah” kuralı gereği tarama ucu, rapido, gazlı kalem ve çini mürekkebi gibi aletlerle çalışmalar ürettiğini ifade eden Sanatçı ve Akademisyen Doğan Arslan; almış olduğu grafik eğitimi sebebiyle geleneksel karikatürcülerin aksine çalışmalarında daha çok şekil, form, renk, illüstrasyon ve foto-kolaj gibi unsurlarla mizah yaptığını belirtiyor.
 
Doğan Arslan’ın ödüllü çalışmaları 30 Aralık 2015 tarihine kadar İBB Karikatür ve Mizah Merkezi’nde sanatseverlere açık olacak.

Yayın Tarihi : 15.12.2015 : 09:29


Yorumlar

7074
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN