Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayseri'den Bayırbucak’a Yardım

Kayseri'den Bayırbucak’a Yardım
Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Suriye’nin kuzeyindeki çatışmalardan etkilenen Bayırbucak Türkmenlerine yardımda bulunulması oy birliğiyle kabul edildi. Türkmenler’e ilk etapta 1 TIR gıda maddesi gönderilecek.

 

Belediye Meclisi, gündemindeki konuları görüşmek üzere toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in meclis üyelerine daha önce yapmış olduğu her meclis toplantısında son bir ayın çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yapılacağı açıklaması doğrultusunda Aralık ayında ilk sunum gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Osman Yalçın, son bir ay içinde yapılan çalışmalardan bir özet sundu. Yalçın, son bir ay içinde Büyükşehir Belediyesi’nce Erciyes’te ağaçlandırma çalışması başlatıldığını, Emniyet Müdürlüğü ile polis merkezi yapımı için protokol imzalandığını, yeni otobüs alımı için yapılan çalışmaları, ilçe ziyaretlerine devam edildiğini, yuvarlak masa toplantılarının iş dünyası temsilcileri ile sürdüğünü, yeni projeler hazırlandığını, Ekonomi Bakanımız Mustafa Elitaş’ın ağırlandığını anlattı. Büyükşehir Belediyesi kültür sanat faaliyetleri, KAYMEK, Genç KAYMEK, Huzur Çınarı, A.Ş. gibi kuruluşların faaliyetleri konularında da bilgi veren Yalçın, belediyedeki değişikliği de aktardı. Osman Yalçın, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ayşe Önder’in Kültür Varlıkları Daire Başkanı olduğunu, yerine ise Mehmet Everekli’nin getirildiğini ifade etti.
 
Basın Danışmanı Yalçın’ın sunumunun ardından meclis gündemine geçildi. Başkan Vekili Mehmet Savruk başkanlığında yapılan toplantıda 115 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı. Meclis’te Türk Kızılayı Genel Başkanlığı’nın Suriye’nin kuzeyindeki çatışmalardan etkilenen Bayırbucak Türkmenlerine muhtelif yardımı yapılması talebi de görüşüldü. Meclis üyelerinin oybirliği ile kabul ettiği talebi doğrultusunda ilk etapta bir TIR gıda malzemesi gönderilmesi kararlaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Mehmet Ali Karcıoğlu, ilk etapta gönderilecek bir TIR yardım malzemesinin ardından iki TIR daha göndereceklerini kaydetti. Açıklamalar üzerine aynı zamanda Kızılay yönetiminde yer alan Meclis Başkan Vekili Mehmet Savruk, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederek, Kızılay’ın her talebine destek verildiğini kaydetti.

Yayın Tarihi : 14.12.2015 : 17:05

Etiketler : Kayseri    Büyükşehir    Belediyesinden    Bayırbucaka    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7363
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN