Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Terhisine 20 Gün Kala Toprağa Verildi

Terhisine 20 Gün Kala Toprağa Verildi
Ağrı’da vatani görevini yaptığı birlikte nöbet dönüşü arkadaşı O.K. tarafından tartışma sonucu vurularak şehit olan 27 yaşındaki piyade çavuş Çağlar İnan, Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde toprağa verildi. Terhisine 21 gün kala şehit olan oğlunun ardından gözyaşlarına boğulan anne Aynur İnan, "Bu sana hiç yakışmadı" diye feryat ederken, baba Davut İnan ise oğlunu asker selamıyla uğurladı.

 

Ağrı’da vatani görevini yapan piyade çavuş Çağlar, dün gece nöbetten döndükten sonra arkadaşı O.K. tarafından tartışma sonucu vurularak şehit oldu. Kırklareli nüfusuna kayıtlı olan ve ailesinin Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yaşadığı Çağlar İnan askeri uçakla bu sabah Çorlu havaalanına, oradan da Omurtak Caddesi’ndeki Süleymaniye Camii’ne getirildi. Şehit Çağlar İnan’ın cenazesine annesi Aynur, babası Davut İnan’ın yanı sıra Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu, 5’inci Kolordu Komutanı Korgeneral Albaysan Erdoğan, Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, CHP Milletvekili Emre Köprülü, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı CHP’li Ünal Baysan ile şehidin yakınları katıldı.
 
BABASI ASKER SELAMIYLA UĞURLADI
 
İkindi namazının ardından cenaze namazı kılınan şehit Çağlar İnan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu tören aracına taşındı. Oğlunun cenazesinin ardından yürüyen anne Aynur İnan, "Bu sana hiç yakışmadı" diye gözyaşı döktü. Baba Davut İnan ise oğlunu asker selamıyla uğurladı. Törenin ardından şehit piyade çavuş Çağlar İnan’ın cenazesi Çorlu Askeri Şehitliği’nde toprağa verildi.

Yayın Tarihi : 14.12.2015 : 17:04

Etiketler : Arkadaş    Kurşunuyla    Şehit    Olan    Asker    Toprağa    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9066
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN