Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP İzmir'de Dengeler Değişken

CHP İzmir'de Dengeler Değişken
İzmir'de "İl başkanı kim olacak" sorusuna yanıt arayan CHP, toplantı üstüne toplantı yapıyor. 20 Aralık Pazar günü yapılacak İl Kongresi öncesi ilçe başkanları öğle yemeğinde buluştu, belediye başkanları ise akşam yemeğinde uzlaşmaya çalışacak. CHP eski İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel'in üzerindeki adaylık baskısını arttı. Yüksel'den, Hikmet Çetin gibi 'ağabey' formülü ile örgütü toparlaması istendi. Öte yandan Kılıçdaroğlu da örgüte dikkat çekici bir mesaj yolladı.

 

Karabağlar Belediyesi Uğur Mumcu Tesisleri'nde yapılan toplantıya Karabağlar, Karaburun, Kınık, Güzelbahçe, Narlıdere, Bayındır, Urla, Çeşme, Çiğli, Buca, Menderes, Gaziemir, Seferihisar, Aliağa, Foça, Torbalı, Tire ve Kemalpaşa ilçe başkanları katıldı.
 
30 ilçe başkanından 18'inin hazır bulunduğu toplantıdan aday ismi çıkmadı. Çoğunluğu il delegesi olan belediye bakanları da bu akşam yemekli toplantıda biraraya gelerek bir isim üzerinde uzlaşmaya çalışacak. CHP'de fotoğrafın en geç çarşamba günü hetleşmesi bekleniyor. İlçe belediye başkanları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun işaret edeceği isme göre pozisyon alması beklenirken Kocaoğlu ekibi bir isim üzerinde uzlaşamadı, Nevzat Kavalar'a Menemen- Bayraklı güçbirliği nedeniyle mesafeli duran ekip, gençlerden Sevda Erdan Kılınç, Ednan Arslan, ve Barış Erel'i aday çıkaramadı. Ekip, CHP eski İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel'in üzerindeki adaylık baskısını artırırdı. CHP'de genel başkan yardımcılığı da yapan Yüksel'den, Hikmet Çetin gibi 'ağabey' formülü ile örgütü toplarlaması istendi. 
 
Öte yandan CHP eski İl Başkan Yardımcısı Ülkümen Rodoplu'nun çarşamba günü yapacağı adaylık açıklaması öncesi Kocaoğlu'nun desteğini almaya çalıştığı öğrenildi. Yüksel'in aday olması durumunda Sinan Karamustafaoğlu, Nevzat Kavalar ve Utku Gümrükçü'nün adaylıktan çekilmesi bekleniyor. 
 
KILIÇDAROĞLU SERTER'İ Mİ İŞARET ETTİ?
 
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçime altı gün kala göreve yeniden talip olan CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter ve yönetimini bir grup gazeteciyle görüşürken övdü. Kılıçdaroğlu'nun "Tüm il örgütlerimiz gibi İzmir örgütümüz de yoğun bir seçim süreci geçirdi. Örgütlerimiz bir yıl içinde önseçimle birlikte iki genel seçim süreci yaşadı. İzmir il başkanımız da il örgütümüz de bu seçim sürecini büyük bir başarıyla bir koordinasyon ve eşgüdüm anlayışı içinde yönetti. Bu çalışmanın sonucu 1 Kasım seçimlerine yansıdı. İzmir'de hem oy oranımızı hem de milletvekili sayımızı artırdık. Bu başarıda emeği geçen tüm arkadaşlarımı yürekten kutluyorum" sözlerini danışmanı Veli Özdemir duyurdu. Bu açıklamayı değerlendiren CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter, Kılıçdaroğlu'nun örgüte kongre öncesi şık bir mesaj verdiğini öne sürdü. 

Yayın Tarihi : 14.12.2015 : 16:05


Yorumlar

2916
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN