Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriye Sırınıda Duvar Çalışmaları Sürüyor

Suriye Sırınıda Duvar Çalışmaları Sürüyor
Kilis'te, daha güvenli olması için Suriye sınır hattında duvar inşaatı çalışmaları sürüyor. Duvar inşaatı IŞİD’in etkin olduğu bölgelere öncelikli olarak yapılırken, ekiplerin yürüttüğü çalışmalara zırhlı araçlar da eşlik ediyor.

 

Suriye sınırındaki Kilis’te geçen Temmuz ve Eylül ayında IŞİD tarafından açılan ateş sonucu 2 asker şehit oldu, 1 asker ise kaçırıldı. Sınır güvenliği için daha önce 1 askerin şehit edilip, 1 askerin kaçırıldığı ve IŞİD militanlarının etkin olduğu Yavuzlu Köyü Ekincik Mezrası’nın bulunduğu bölgeye duvar yapımı çalışmalarına hız verildi. Sınır hattında iş makineleriyle zemin düzenleme çalışmalarının sürdüğü alanlara kısa süre içerisinde beton blokların yerleştirileceği belirtildi. Ekiplerin yürüttüğü çalışmalar sırasında olumsuzluk yaşanmaması için de zırhlı araçların önlem aldığı görüldü.
 
Öte yandan Türkiye sınırına birkaç kilometre mesafedeki Suriye’nin Azez ilçesine bağlı Baragat Köyü’nde ise IŞİD militanları ile muhalif grupların bir araya gelerek oluşturduğu Fetih Ordusu arasında çatışmaların sürdüğü bildirildi.

Yayın Tarihi : 14.12.2015 : 14:38

Etiketler : Suriye    Sırınıda    Duvar    Çalışmaları    Sürüyor    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5272
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN