Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Öğrencilerden Anlamlı Çalışma

Öğrencilerden Anlamlı Çalışma
İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Evrensel Coğrafya ve Felsefe Kulübü öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdikleri projeler ile sosyal sorumluluk çalışmalarının önemine dikkat çekti.

 

 
Çocuk haklarından hayvan haklarına, çevre kirliliğinden tarihi ve kültürel mekanların gezilmesine kadar birçok proje gerçekleştiren İTK öğrencileri, bu projeler kapsamında alanında uzman dernek yöneticileri ve proje koordinatörleri ile tanışarak fikir alışverişinde de bulundu. Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Kanunu’na dikkat çekmek için Seferihisar Sokak Hayvanları Yuvası’na düzenlenen geziye katılan öğrenciler, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fevziye Kanat Özkan’dan Hayvan Hakları konusunda bilgiler aldılar ve barınağa mama bağışında bulundular.
 
Koruncuk Vakfı çalışmalarının tanınmasını sağlamak amacı ile Koruncuk Vakfı İzmir Başkanı Işıl Nişli ile bir araya gelen öğrenciler, O’nun gerçekleştirdiği sunuma katıldılar. Sunum sonrasında Işıl Nişli ile sohbet etme imkan bulan öğrenciler, Urla’da açılması planlanan kimsesiz çocukların yaşayacağı çocuk köyü hakkında özgün projeler fikirlerini paylaştılar.
 
İTK Sosyal Sorumluluk ve Evrensel Coğrafya Kulüplerinin ortak çalışmalardan bir diğeri ise Deniz Temiz 94 TURMEPA Derneği ile yapılan çalışma oldu. Bu çalışma kapsamında; projenin Ege Bölge Koordinatörü Saygın Yörük’ün katılımıyla gerçekleştirilen sunuma katılan öğrenciler arasından İTK DET (İTK Deniz Elçileri Topluluğu) kuruldu. İTK DET üyeleri, deniz temizliği ve bu konuda bilinçlendirme çalışmaları yapmak için proje geliştirdiler. Bu bilincin erken yaşlarda kazandırılması gerektiğini düşünen öğrenciler, TURMEPA Derneği’nin hazırladığı yaş düzeylerine uygun sunumu, Proje Koordinatörü Saygın Yörük önderliğinde ilkokul öğrencileri ile paylaştılar.
 
Öğrenciler. Neşe ve Karikatür Müzesi’ndeki “Sınırlar ve Mülteciler" sergisini ve İzmir’in en eski yerleşim alanı olan “Yeşilova Höyüğü" kazı alanını da ziyaret ettiler.

Yayın Tarihi : 14.12.2015 : 12:40

Etiketler : Öğrencilerinden    Anlamlı    Çalışma    Bölge   


Yorumlar

2876
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN