Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Noel Pazarı’nda Dostluk Mesajı

Noel Pazarı’nda Dostluk Mesajı
Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yerleşik yabancıların bu yıl 6’ncısını düzenlediği Uluslararası Noel Pazarı etkinliğinde renkli görüntüler oluştu. Kurdukları stantlarda ülkelerine özgü hediyelik eşya ve yemekleri tanıtan yerleşik yabancılar, kürsüden de kendi dillerinde dostluk ve barış çağrısı yaptı.

 

Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi öncülüğünde yerleşik yabancıların kurduğu derneklerle yerli halkın katılımıyla Uluslararası Noel Pazarı açıldı. Yabancılar stantlarda ülkelerine ait yemek ve hediyelik eşyaları tanıtırken, konser ve çeşitli organizasyonların yapıldığı açılışa yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Yeni yıl ve Noel temalı stantlarda yöresel kıyafetler giyen yabancılar stantlara gelen misafirleri ağırladı.
 
’KENDİMİ AVRUPADA HİSSETTİM’
 
Açılışta konuşan Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, insanların bir arada yaşaması için Alanya’nın iyi bir örnek olduğunu söyledi. Kaymakam Tanrıseven, şöyle dedi:
 
"Farklı din ve kültürlerin yaşadığı Alanya’da, Noel Pazarı etkinliğiyle birlikteliğin güzel bir örneğini dünyaya sergiledik. Alanya hem yabancıları hem yerlileri bir arada, barış ortamı içersinde kucaklayan, Türkiye’nin modern bir şehridir. Bugün 300 bin nüfusuyla Türkiye’nin sayılı ilçeleri arasında yer alan Alanya, yaz aylarında nüfusu üçe katlanarak dünyanın dört bir yanından turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Bugün de burada Alanya’da yerleşik olan yabancılar için Noel Pazarı’nı kurmuş bulunuyoruz. Noel Pazarı bu özelliği itibariyle de Türkiye’de eşsiz bir konumdadır. Bu törenden önce Noel Pazarı’nı gezdiğimde kendimi bir Avrupa kentinde hissettim."
 
’HOŞGÖRÜ KENTİ ALANYA’
 
Alanya Belediye Başkanı MHP’li Adem Murat Yücel de yerleşik yaşayan 37 bin kişiye ev sahipliği yapan Alanya’nın hoşgörülü ve misafirperver bir kent olduğunu belirterek, "Alanya atalarımızdan gördüğümüz Türk İslam misafirperverliğinin yaşandığı bir kenttir. Alanya’da herkes huzur içersinde yaşıyor. Yeni Alanyalıların Noel’ini kutluyorum" dedi.
 
Konuşmaların ardından kürsüye davet edilen Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi üyeleri, temsil ettikleri ülkelerin dilinde dostluk ve barış çağrısında bulundu.
 
Uluslararası Noel Pazarı, Türk ve yabancı grupların konserleriyle devam edecek. Stantlardaki satıştan elde edilen gelirin de engelliler için kullanılacağı kaydedildi.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 16:44

Etiketler : Yerleşik Yabancılar    Noel Pazarı    Antalya    Alanya   


Yorumlar

1447
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN