Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Havalimanı’nda Milli Dansçılardan Gösteri

Havalimanı’nda Milli Dansçılardan Gösteri
ABD’nin Miami kentinde 14-20 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek Dünya Latin Dansları Şampiyonası’na katılacak Türk dansçılarının uçağa binmeden önce Atatürk Havalimanı’nda yaptıkları dans gösterisi yolcular ve personel tarafından ilgiyle izlendi.

 

Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle Miami’ye uçan Türk dansçılar bilet ve bagaj işlemlerini yaptırdıktan sonra dış hatlar terminalinde kendilerini görüntüleyen gazetecilere yarışmada sergileyecekleri figürleri sergiledi. Dansçıların yaptıkları gösteri havalimanı personeli ve yolcular tarafından da ilgiyle izlendi. Türkiye Dans Sporları Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş 50’ye yakın ülkeden 100’lerce dansçının katılacağı şampiyonada Türkiye’yi temsil edeceklerini belirterek 20 dansçının 5 ayrı kategoride yarışacağını bildirdi.
 
Çinkitaş, “Bu dans dünyanın her yerinde kabul edilmiş bir dans. Türkiye’de de baya ilgi var. Her yıl yüzlere insan başvuruyor. Yeni yetişen gençlerimizle gurur duyuyoruz. Geçen seneki yarışmada büyüklerde dünya 3’üncüsü olmuştuk. Bu sefer şampiyonluk kupasını getirmek istiyorum. Yetişkinler var. Onlarda dünya 3’üncüsü oldular. Onlardan da bu sene şampiyonluk bekliyoruz" diye konuştu. Çinkitaş şu anda sporcu olarak onbinlere ulaştıklarını söyleyerek 150 spor kulübünde bir milyondan fazla insanın dans eğitimi aldığını da sözlerine ekledi.
 
Yarışmaya katılan minikler yarışmalarda biraz heyecanlı ama mutlu olduklarını söyledi.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 15:43


Yorumlar

1974
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN