Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Rusya ile Ege'de Sıcak Dakikalar

Rusya ile Ege'de Sıcak Dakikalar
Rusya Savunma Bakan Yardımcısı Anatoliy Antonov Ege Denizi'nde yaşanan olay sebebiyle Türkiye'nin Moskova'daki askeri ateşesini Savunma Bakanlığı'na çağırdı.

 

Rusya Savunma Bakanlığı Basın Servisi, Rus "Smetliviy" devriye gemisinin Ege denizinde bir Türk balıkçı gemisi ile çarpışmayı son anda engellediğini bildirdi.

Yapılan açıklamada, "13 Aralık 2015 tarihinde Yunan Lemnos adasından 22 kilometre uzaklıkta Ege Denizi'nin kuzey kısmında bulunan Rus 'Smetliviy' devriye gemisi Türk balıkçı gemisi ile çarpışma olasılığını son anda engelledi" denildi.

Türk Teknesine Ateş Açan Rus Savaş Gemisi Birçok Kez Boğazlardan Geçmişti

Ege Denizi’nde, bir Türk balıkçı teknesine uyarı ateşi açtığı açıklanan Rus savaş gemisi ’Smetlivy’ daha önce de birçok Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapmıştı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından Ege Denizi’nin kuzeyinde, Limni Adası’nın 22 kilometre açığında, çarpışmayı önlemek için bir Türk balıkçı teknesine uyarı ateşi açıldığı belirtilen, Rus donanmasının ’Kashin sınıfı’ 810 borda numaralı güdümlü füze destroyeri ’Smetlivy’ son yıllarda birçok kez Çanakkale Boğazı’ndan geçip Akdeniz’e yol aldı. Bugünkü gelişme ardından, Türk balıkçı teknesinin uluslararası sularda yoluna davam ettiği, Rus savaş gemisinin de seyrini sürdürdüğü ifade edildi.
 

Rus "Smetliviy" devriye gemisi:

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 15:04

Etiketler : Rusya Savunma Bakanlığı    Basın Servisi    Smetliviy    Ege Denizi    Türk Balıkçı    çarpışma    kriz    Yunan    Lemnos   


Yorumlar

4108
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN