Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


O Sınır Kapısını Kapattılar!

Kapıkule Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan’ın Kapitan Adreevo gümrüğünde düzenlenen rüşvet operasyonunda 14 gümrük muhafaza memuru gözaltına alınırken sınır girişlere kapatıldı.

 

Kapıkule Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan’ın Kapitan Adreevo gümrüğünde düzenlenen rüşvet operasyonunda 14 gümrük muhafaza memuru gözaltına alınırken sınır girişlere kapatıldı.

İhracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek için Bulgar sınırına gelen TIR sürücüleri ise Türk tarafında yaklaşık 5 kilometre kuyruk oluşturdu. Başsavcılığın talimatıyla Ulusal Güvenlik Ajansı (DANS) tarafından sabah 09.00 sıralarında Kapıkule Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan’ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı’nda yolsuzluk operasyonu düzenlendi. Polis ekiplerince düzenlenen operasyonda 14 gümrük muhafaza memuru gözaltına alındı ve gümrük ülke girişine kapandı. Bulgaristan çıkış yapacak araçlara ise izin veriliyor. Ayrıca Haskovo, Svilengrad, Harmanlı, Dimitrovgrat ve Lyubimets şehirlerinde yaklaşık 100 evde arama yapıldı.

TIR ARAÇLARI KUYRUK OLUŞTURDU

Bulgar gümrüğündeki yolsuzluk ve rüşvet operasyonu nedeniyle ihracat yüklerini Avrupa ülkelerine götürmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen TIR araçlar yaklaşık 5 kilometre kuyruk oluşturdu. Bulgaristan’a çıkış yapmak isteyen küçük araçlar ise yaklaşık 1 kilometre kuyruğa neden oldu. Operasyonun sadece Bulgaristan girişinde yapıldığı, Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapacak araçlara izin verildiği bildirildi.

SINIRDA BEKLİYORLAR

Bulgaristan’a emekli maaşını çekmek için gitmek isteyen Mustafa Adalı, operasyon nedeniyle Bulgaristan’a geçemediğini kaydederek, “Sabah 09.00’dan bu yana bekliyoruz. Bulgaristan’a girişlere izin vermiyorlar. Ben emekliyim oradan ve maaşımı çekmek için gitmek istiyordum ama operasyondan dolayı şuanda gidemiyoruz.” Dedi. Sofya’ya gitmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’na gelen Özer Çelik de operasyon nedeniyle beklemek zorunda kaldığını belirterek, “Sabah 09.00’da buraya geldik. Bulgaristan gümrüğünde rüşvet operasyonu olduğunu söylediler. Şuanda bekliyoruz, çıkış yapamadık” şeklinde konuştu.

Kapitan Adreevo gümrüğünde süren rüşvet operasyonu nedeniyle Bulgaristan’a gitmek isteyenlerin Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki bekleyişleri sürüyor.

BULGAR GÜMRÜĞÜ 6 SAAT KAPALI KALDI

KAPIKULE Sınır Kapısı karşısındaki Bulgaristan’ın Kapitan Adreevo gümrüğünde düzenlenen ve 14 memurunun gözaltına alındığı rüşvet operasyonu tamamlandı. Sabah 09.00’dan itibaren Bulgaristan’a giriş yapmak için bekleyenlerin alımlarına saat 15.00 sıralarında yeniden başlandı.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 16:01

Etiketler : Bulgaristan    Gümrük    Operasyon    Sınır    Kapıkule Sınır Kapısı    Bulgaristan    Kapitan Adreevo   


Yorumlar

8138
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN