Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'li Sındır: ''Gençlerimiz Geleceğimiz''

CHP'li Sındır: ''Gençlerimiz Geleceğimiz''
CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, 14. Olağan Bornova Gençlik Kolları Kongresinde gençlerle bir araya geldi. Kongrede gençlere seslenen Sındır; “sizler aydınlık yarınlarımızın, güzel günlerimizin umutlarısınız. Sizler ulusumuzun ve ülkemizin geleceğisiniz” dedi.

 

“GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZ…”
Kongrede gençlere seslenen Sındır gençlerimiz geleceğimizin güvencesi olduğunu belirterek şöyle dedi: “Geleneğin değerlerini geleceğin öngörüleri ile harmanlayıp ülkemizin ve partimizin gelişimine çok büyük bir güç katıyorsunuz. Cumhuriyet değerlerinin ve Atatürk devrimlerinin yılmaz savunucusu olarak sizlerin mücadelesi bizlere ve geleceğimize güven veriyor. Çünkü bu güç ve tarihi mirasın kaynağı bizzat partimizin kendisindedir.   Cumhuriyetimizi sizlere emanet eden Büyük Önder Atatürk Anadolu’nun dört bir yanında gençlerin önderliğinde bağımsızlık ateşini yaktı. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerini ile nicelerini bir araya getirdi, Cumhuriyet Halk Partisi’ni kurdu. Ulusal kurtuluş savaşımızı yönetti, ülkemizi bağımsızlığa kavuşturdu. Bizler de onun kurduğu partinin birer neferleriyiz. Sorumluluğumuz büyük.”

“GENÇLİK DİNAMİZMDİR, YARATICILIKTIR, MÜCADELEDİR, DİRENİŞTİR!”
Gençlerin siyasette daha fazla yer almasının önemine değinen Sındır; “gençlerimizin siyasete katılımını istediğimiz düzeyde olduğunu söylemek mümkün değil. Maalesef 12 Eylül faşist darbesinin en büyük bedelini gençlerimiz ödedi. Okudukları kitaptan, katıldıkları toplantılardan ve en önemlisi de düşünceleri yüzünden yüz binlerce genç insan işkenceye, baskıya, ve hapse maruz kaldı. Bugün hala faşist dönemin olumsuz etkilerini, gençlerin siyaset yapmaları üzerindeki etkilerini görüyoruz. Gezi Parkı eylemelerinde düşünceleri ifade ettiklerinden dolayı yine en büyük bedeli gençlerimiz ödedi. Oysa gençlik dinamizmdir, yaratıcılıktır, mücadeledir, direniştir. Bizlere düşen görev gençlerin önündeki engellerin aşılması ve gençlerin daha çok siyasette yer almalarını sağlamaktır. Bugün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gençlere önem ve değer veren politikalarını örgütte, tabanda etkinleştirmek hepimiz için görevdir. Bu kadar genç bir nüfusun edilgen tutulması doğru değildir. Gençlerimiz bu salondan el ele, kol kola, omuz omuza çıkacak baskıya, zulme ve faşizan yönetim anlayışına karşı en önde mücadele edecek. Biz gençlerimize güveniyoruz” dedi.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 13:53


Yorumlar

2092
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN