Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


EGİKAD’dan ’en İyi Fikir’ Yarışması

EGİKAD’dan ’en İyi Fikir’ Yarışması
Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, İzmir Üniversitesi ve Dokuz Eylül Rotary Kulübü birlikteliğiyle girişimci kadınları iş yaşamına kazandırmak için düzenledikleri 5 bin lira ödüllü ’En İyi Fikir Yarışması’na başvuru için son tarihin 8 Ocak 2016 olduğunu söyledi.

 

Girişimci kadınların KOSGEB’ten aldıkları eğitimler sonrasında iş hayatına atılmalarını kolaylaştırmak için projeyi hazırladıklarını dile getiren Elmasoğlu, en iyi iş fikrine sahip girişimcinin web sitesinin de ücretsiz olarak yapılacağını belirtti. Projelerin, konusunda uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirileceğini ve Nisan 2016’da sonuçlanacağını bildiren Elmasoğlu, "Yarışmaya katılacak kadın girişimcilerin iş fikirleri ile ilgili konu sınırlaması yok. Bölgesel ve ulusal verimliliğe, istihdam ve kalkınmaya katkı sağlayacak tüm sektörlere yönelik yenilikçi iş fikirlerinin yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya son başvuru tarihi 8 Ocak 2016. Kadın girişimciler bu fırsatı kaçırmamalı" dedi.
 
20 PROJE DEĞERLENDİRİLECEK
 
Yarışmaya katılacak kadın girişimcilerin, T.C. vatandaşı ve 18 yaşını doldurmuş olmaları, KOSGEB girişimcilik eğitimlerini tamamladıklarını belgelemeleri gerektiğine işaret eden Elmasoğlu, yarışma kapsamında 20 projenin konularında uzman jüri üyeleri tarafından değerlendirileceğini kaydetti.
 
YARIŞMA KURALLARI
 
Kabul edilen başvurular jüri üyeleri tarafından iki aşamalı olarak değerlendirilecek. İlk aşama yazılı proje üzerinden yapılarak, proje, gerçekliği, uygulanabilirliği, iş potansiyeli, iş fikrinin özgünlüğü, finansal getirileri gibi konular açısından değerlendirilecek. Dosyalar üzerinden yapılacak değerlendirme ile her jüri üyesinin verdiği puanlar hesaplanarak, en yüksek puana ulaşan 20 proje ilan edilerek, proje sahipleri İzmir Üniversitesi tarafından verilecek olan eğitimlere katılacak. Proje sahipleri eğitimler sonunda, önceden belirtilen tarihte en fazla 5 dakika sürecek bir sunum yapmak ve jürinin sorularını cevaplandırmak üzere davet edilecek. Tüm sunumlar tamamlandıktan sonra ilk 20 içerisinde yer alan proje sahipleri başarı belgesi ile ödüllendirilecek. Birinci seçilen projeye 5 bin TL para ödülü, web sitesi yapımı ve ayda 1 veya 2 kez olmak üzere 6 aylık danışmanlık hizmeti verilecek.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 12:14


Yorumlar

2570
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN