Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Eski Eşini Öldüren Öğretmene Ömür Boyu Hapis

Eski Eşini Öldüren Öğretmene Ömür Boyu Hapis
Mersin’de 1.5 yıl önce boşandığı anaokulu öğretmeni 3 çocuk annesi eşi, 42 yaşındaki Yasemin Çetiner’i boğazını keserek öldüren öğretmen, 52 yaşındaki İsmail Sırrı Öcalan’a, yargılandığı davada ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, sanığa tahrik ve pişmanlık indirimi uygulamadı.

 

Adana’da özel bir dershanede öğretmen İsmail Sırrı Öcalan, Olay, 10 Aralık 2014 Çarşamba günü 01 DEG 18 plakalı otomobiliyle eski eşi Yasemin Çetiner’in görev yaptığı merkez Toroslar İlçesi Osmaniye Mahallesi 81056 Sokak’taki Toroslar Anaokulu önüne gelerek beklemeye başladı. Öğle saatlerinde okuldan çıkan Yasemin Çetiner, 33 BHP 30 plakalı otomobiline binmek üzereyken yolu Öcalan tarafından kesildi. Eski eş, tekrar kendisiyle birlikte olmasını istediği Çetiner’den olumsuz yanıt alınca tartışmaya başladı. İsmail Sırrı Öcalan, tartışma sırasında eski eşini sokak ortasında öğrenci ve velilerin gözleri önünde dövüp yere düşürdükten sonra, üzerinde taşıdığı bıçakla boğazını kesti.
 
ANNESİNİ KANLAR İÇİNDE YERDE BULDU
 
Olayı görenler İsmail Sırrı Öcalan’a sopalarla saldırdı. O sırada okula gelen 18 yaşındaki Halil İbrahim Öcalan annesini kanlar içinde yerde yatarken buldu. Gözyaşlarına boğulan genç, babasına taşla saldırırken, Öcalan aracına binip kaçtı. Yasemin Çetiner, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak öldü. Mobese kameralarından otomobilin gittiği yönü belirleyen ekipler, kovalamacanın ardından zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.
 
KORUMA SÜRESİNİ UZATMAMIŞTI
 
Yasemin Çetiner’in, 2013 yılında Adana’da oturduğu sırada hakkında koruma kararı aldıran ve taşındığı Mersin’de de Öcalan’ın tehditleri devam etmesi üzerine hakkındaki koruma kararının Yumuktepe Polis Merkezi’nce uygulandığı belirlendi. Haziran ayı sonunda koruma süresi dolunca Çetiner’in uzatma konusunda bir başvurusu bulunmadığı ortaya çıktı. Cumhuriyet Savcısı, Mersin 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde İsmail Sırrı Öcalan hakkında ’Tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan dava açtı.
 
DEFNEDİLDİĞİ GÜNÜN YILDÖNÜMÜNDE KARAR ÇIKTI
 
Yargılanması 1 yıl süren İsmail Sırrı Öcalan, öldürdüğü eski eşi Yasemin Çetiner’in toprağa verildiği günün yıldönümü olan 11 Aralık’taki duruşmada karar açıklandı.  Öcalan, savunmasına yönelik yeni kanıtlar sunacağını belirterek ek süre verilmesini istedi. Mahkeme savcısı dosyanın karar aşamasına geldiğini, daha önce esasa yönelik görüşlerini sunduklarını ve dilekçede belirtilen yeni hususların araştırılmasının yargılamanın sonucunu etkilemeyeceğinden bu isteğin reddini istedi.
 
16 BIÇAK DARBESİYLE ÖLDÜRDÜ
 
Mahkeme heyeti de savcının görüşüne uydu. Duruşmada aile avukatı Özgür Akdağ, sanık hakkında pişmanlık, tahrik ve iyi hal gibi hiçbir indirimin yapılmamasını isterken, "Olayın oluş şekli ve 3’ü öldürücü nitelikte olacak şekilde 16 bıçak darbesi ile öldürülmüş olması, aynı zamanda boğazının kesilmiş olması da dikkate alındığında tasarlayarak hareket ettiği açıktır" dedi.
 
"PİŞMANIM"
 
İsmail Sırrı Öcalan ise savunmasında Yasemin Çetiner’i suçladı. Aralarındaki geçimsizlikler nedeniyle Çetiner’in farklı olaylar anlatarak çocukları kendinden soğuttuğunu öne süren Öcalan, adil yargılama herkesin hakkı olmasına rağmen Facebook görüşmeleri, telefon kayıtlarının mahkeme dosyasına konulmadığı söyledi. İsmail Sırrı Öcalan, "Öğretmen olduğum için sevmediğim öğrencilere dahi notlarını verirken adaletsizlik yapmadım, geriye dönebilsem önce kendimi öldürürdüm. Bilerek yapmadım, pişmanım" dedi.
 
Sanık Avukatı Fahri Gök ise, tahrik ve takdir indirimi yapılmasını isterken, "Müvekkilim maktul ile görüştüğü esnada maktulün ’Sen halen intihar etmedin mi o... çocuğu’ sözleri üzerine kızarak araçtan aldığı bıçakla öldürme eylemini gerçekleştirmiştir" dedi.
 
Mahkeme heyeti, davanın sorununda İsmail Sırrı Öcalan’ı, tahrik ve pişmanlık indirimlerini uygulamayarak ’Ağırlaştırılmış ömür boyu hapis’ cezası verdi.
 
Kararı değerlendiren Avukat Özgür Akdağ, mahkeme heyeti "Örnek olacak bir karara imza atmıştır. Özgecan Aslan dosyasından sonra aynı mahiyette ikinci bir karar daha Mersin’den çıkmıştır. Benzer davalara emsal oluşturabilir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 11:54

Etiketler : Eski    Eşini    Öldüren    Öğretmene    Ağırlaştırılmış    Ömür    Boyu    Hapis    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5126
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN