Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İl İl Gezerek Fotoğraf Çekiyor

İl İl Gezerek Fotoğraf Çekiyor
Muş’ta yaşayan 5 çocuk babası 71 yaşındaki Celalettin Tosun, il il gezerek doğa fotoğrafları çekiyor. Çektiği fotoğraflarıyla ödül kazanan Tosun, eserlerini de hediye ettiği okul ve resmi kurumlarda sergiliyor. Yaz- kış demeden doğayı gezerek fotoğraflayan Tosun, "Fotoğraf çekmek benim için bir aşk" dedi.

 

Fotoğraf çekmeye daha ortaokul yıllarında başladığını söyleyen Celal Tosun, daha sonra aldığı fotoğraf makinesi ile doğayı gezmeye başladı. Ortaokuldan sonra okulu bırakıp Almanya’ya gittiğini orada da fotoğraf çekmeye devam ettiğini vurgulayan Tosun, Almanya’da 10 yıl çalıştıktan sonra tekrar Türkiye’ye dönüp Muş’ta profesyonel olarak fotoğrafçılığa devam etti. Bağkur emeklisi olan ve Muş’ta işyerleri bulunan Celalettin Tosun açtığı tüm sergilerden elde ettiği geliri de felaketzedeler, yoksul ve öğrencilere bağışlıyor. Türkiye’deki dağları, ovaları adım adım gezerek çektiği fotoğrafları okul, resmi kurumlar ya da işyeri açan arkadaşlarına hediye ettiğini ifade eden Tosun şunları söyledi:
 
"Yaklaşık 55 yıldır fotoğraf çekiyorum. Sabah namazından sonra uyumayıp yanımdan hiç ayırmadığım fotoğraf makinesi ile kendimi dışarı atıyorum. Yaz-kış demeden doğada gezerek yakaladığım güzel kareleri görüntüleyerek ölümsüzleştiriyorum. 71 yaşında olmama rağmen sağlığım çok iyi. Ben bunu fotoğraf aşkıma bağlıyorum. Çünkü doğada saatlerce gezmek ve hayata güzel bakmak insanı dinç kılıyor. Çektiğim fotoğrafları memleketim Muş başta olmak üzere Ankara, Eskişehir ve birçok ilde sergiledim. En son katıldığım 7’nci Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda ödüle layık görülerek 4 bin lira aldım. Fotoğraftan kazandığım paranın tümünü bağışlıyorum. Fotoğraf çekmek benim için bir aşk."

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 11:32

Etiketler : Doğa    Fotoğraf    Çekiyor   


Yorumlar

2527
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN