Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kuaförün Cezası, Yaşlılara Ödül Oldu

Kuaförün Cezası, Yaşlılara Ödül Oldu
Şikayetçi ile şüpheli arasındaki anlaşmazlığı mahkemeye taşımadan çözmeyi hedefleyen ’Uzlaştırma modeli’, İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi sakinlerine yaradı. Hakkında ’Darp şikayeti’ bulunan İzmirli kadın kuaförü, 25 Huzurevi sakininin saç kesimi, el ve ayak bakımını ücretsiz yaparken anlaşmazlık mahkemeye taşınmadan çözüldü, hem de yaşlılar sevindi.

 

İzmirli kadın kuaförü Serkan Ürkek, eski bir çalışanının kendisini dövdüğünü öne sürdü. Savcılık soruşturma açınca devreye İzmir Adliyesi bünyesindeki Uzlaştırma Bürosu girdi. Uzlaştırmacı Ercan Tağ, suçlamanın mahkemeye taşınması yerine iki tarafın da kabul edebileceği teklifler sundu. Serkan Ürkek ve şikayetçi, arabulucunun İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi’nde kalan 25 kadının saç kesimi ile el ve ayak bakımlarını kuaförün ücretsiz yapması yönündeki uzlaşma teklifini kabul etti. Kuaför Serkan Ürkek 3 çalışanıyla birlikte Huzurevi’ne gitti. Hemen işe koyulan genç kuaför, huzurevi sakinlerinin saçlarını boyadı, istedikleri modelde kesim yaptı, el ve ayak bakımlarını gerçekleştirdi.
 
Ürkek’in ceza olarak yaptığı çalışma, huzurevinin 25 kadın sakini için ödül oldu. Uzlaştırma modeli ile belirlenen cezayı çekmekten hiç rahatsızlık duymadığını ve yaptığı işi yük olarak görmediğini dile getiren 17 yıllık kuaför Serkan Ürkek, zaman zaman gönüllü olarak da bu tür çalışmalarda bulunduğunu söyledi. Güzelleşmek için sıraya giren Huzurevi sakinleri ise bu durumdan fazlasıyla memnun kaldı.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 11:27

Etiketler : Kuaförün    Cezası    Yaşlılara    Ödül    Oldu    Genel   


Yorumlar

3302
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN