Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uludağ’a Günübirlikçi Akını

Uludağ’a Günübirlikçi Akını
Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, kayak sezonundan önce günü birlik tatilciler sezonu başladı. Kar kalınlığının 6 santim olarak ölçüldüğü beyaz cennete araçları ve teleferikle çıkan günü birlikçiler kar üzerinde gezip kışın keyfini çıkardıktan sonra dönüyorlar. Uludağ’da kayak sezonunun 18 Aralık’ta başlaması planlanıyor. 

 

 
Uludağ’a geçen hafta mevsimin ilk karının yağmasıyla birlikte, çok sayıda kişi tatil merkezine akın etmeye başladı. Özellikle hafta sonunu fırsat bilenler, tatilini Uludağ’da geçirdi. Kayak merkezlerine gelenler burada karın keyfini çıkarırken, çocuklar da kızağa binerek kaydı. Lodos sebebiyle Uludağ’da karların eridiği gözlenirken, Türkiye’nin değişik illerinden Uludağ’a gezi amaçlı turlar düzenleyen öğrenciler de tatil merkezinde gönüllerince eğlendi. Burdur’dan gelen Emre Demiralay, "Uludağ’a ilk defa geldim. Çok güzel. Ancak ben karın daha fazla olduğunu düşünmüştüm. Sıcak olduğu için karlar erimiş ve çok fazla kar yok. Ama buna rağmen çok güzel" dedi. 
 
Çocuğu ile birlikte kızakta kaymanın keyfini çıkaran Mustafa Demirbaş ise, Uludağ’ın önümüzdeki günlerde daha da kalabalık olacağına dikkati çekti. Hafta sonu tatilini Uludağ’da geçirmek istediğini söyleyen Demirbaş, "Mevsimler artık değişti. Geçtiğimiz yıllarda bu mevsimde burada kar olurdu. Ancak şimdi o karlar yok. Sanırım ocak ayında yağar" diye konuştu.
 
Uludağ’da faaliyet gösteren oteller, yılbaşı için hummalı bir çalışma başlattı. Uludağ’da önümüzdeki hafta sezonun açılması beklenirken, oteller tadilat aşamalarının son kısımlarına geldi. Otellerde doluluk oranı yüzde 80’leri bulurken bu oranın yılbaşına kadar yüzde 100’ü bulacağı tahmin ediliyor. 

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 10:41

Etiketler : Uludağa    Günübirlikçi    Akını    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN