Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyeli’ye ’Askıda Ekmek’

Suriyeli’ye ’Askıda Ekmek’
İzmir’de Suriyeliler’in akın attığı Basmane semtinde her gün yüzlerce insan karnını kuru ekmek ile doyurmanın peşine düşerken, esnaf ’Askıda ekmek’ uygulaması başlattı.

 

 
Ülkelerindeki iç savaşkan kaçıp Basmane sokaklarında, yıkık dökük evlerde hayatta kalmaya çalışan, barınmanın yanında beslenme sorunu da yaşayan Suriyelilerin imdadına ’Askıda ekmek’ kampanyası yetişti. Tarihi Basmane fırını Suriyeliler’e yardım etmek isteyen ancak doğru yöntemin ne olacağını bilemeyenler için ’Askıda ekmek’ kampanyası düzenledi. İşletmeci Yusuf Demir çevrede duyarlı insanların bu kampanyaya destek verdiğini belirterek, şöyle dedi:
 
"Fırınımız tam bu yoksul yaşamın ortasında kalıyor. Parası olan zaten otelde kalıp karnını doyuruyor. Fakat bu göçmenlerin içinde sokakta, parklarda yaşamını sürdüren, ancak kendilerine gelen yardımlarla yaşayan kuru ekmek ile karnını doyurmaya çalışanlar da var. Her gün 100 ekmeğin üzerinde askıya bağış yapılıyor ve anında tükeniyor."
 
Uygulama ile isteyen hayırsever istediği kadar ekmeğin parasını fırıncıya ödüyor. Fırıncı da bağış ekmekleri askıya çıkarıyor, isteyen parasız olarak alıp gidiyor.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 10:28

Etiketler : Suriyeli    Askıda Ekmek    Basmane   


Yorumlar

1407
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN