Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Makyaj Eğitimi İle Yaşlanıyorlar

Makyaj Eğitimi İle Yaşlanıyorlar
İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde düzenlenen Güzellik Uzmanlığı ve Cilt Bakımı Kursu’na katılan kursiyerler, yaşlandırma makyajı eğitimleri ile bir yüzü 20 yaşa kadar yaşlandırabilmeyi öğreniyor.

 

Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi, İŞKUR ve EBSO işbirliği ile düzenlenen 160 gün süreli Güzellik Uzmanlığı ve Cilt Bakımı Kursu’nda istihdam sağlamak amaçlanıyor. Kursiyerlerin güzellik adına birçok şeyi öğrendiğini kaydeden öğretmen Volkan Çöklük, epilasyon, depilasyon, efekt, yaşlandırma, yara yanık, gündüz ve gece makyajları eğitimleri ile cilt bakımı, kozmetik, güzel konuşma ve diksiyon dersleri düzenlendiğini söyledi. Kurs bitiminde, kursiyerlere iş olanağı sağlandığını dile getiren Çöklük, "1 Ekim’de başlayan kurs 22 Ocak tarihinde sona erecek. 25 Ocak’ta ise uygulamalı kurslar başlayacak. 28 Nisan’da başarılı olan kursiyerler sertifikalarını alacak. Şuanda 10 kadın kursiyerimiz var. Kurs Koordinatörü Salim Taşbaş, kurs açılmadan önce, iş yerlerini tek tek ziyaret ederek, sertifikalı işçi alımında gerekli protokolü imzalayıp, kalifiye elemanların iş garantilerini sağladı. Tabi kursiyerlerimiz okula geldiği süre içinde, yani teorik eğitim süresi içerisinde, İŞKUR tarafından günlük 25 TL ücret alıyor. Yine İŞKUR tarafından kursiyerlere pratik eğitim ve işyerindeki eğitimlerinde günlük 38 TL ücret verilmektedir. Kursiyerlerimiz kursu tamamlayıp sertifikasını aldığı zaman, Türkiye’nin her tarafında alanındaki işi rahatlıkla yapabilecek. Özellikle tiyatrolarda oyuncuların yaşlandırılması konusundaki eğitim büyük ilgi görüyor. Bir kişi makyajla 20 yaşa kadar yaşlandırılıyor" dedi.
 
Eğitimler sırasında yaşlandırma makyajı uygulanan kursiyerlerden 36 yaşındaki Özlem Şanal, aynada kendini tanımakta güçlük çekti.

Yayın Tarihi : 13.12.2015 : 09:48

Etiketler : Makyaj    Eğitim    Ödemiş Mesleki Eğitim Merkezi   


Yorumlar

6997
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN