Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dağda Yaban Hayvanları İçin Yem Bıraktı

Dağda Yaban Hayvanları İçin Yem Bıraktı
Ardahan Valisi Ahmet Deniz, yoğun kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı.

 

Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Temel Şimşek ve çalışanlarla birlikte Yalnızçam Dağları’na çıkan Vali Ahmet Deniz, Uğurludağ mevkisinde beyaza bürünen bölgelerde yaşayan karaca, tilki ve kuş türleri için doğaya yiyecek bıraktı. Kara bata çıka canlıların kolay ulaşabilecekleri yerlere yem bırakan Vali Ahmet Deniz, zorlu kış günlerinde doğada yaşayan canlılara desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi. Vali Ahmet Deniz, şunları söyledi:
 
"Kışın yoğun kar yağışı yüzünden yiyecek bulamayan hayvanlarımız açlıkla karşı karşıya kalıyor ve hayatlarını kaybediyorlar. Bizler de doğada yaşayan hayvanların yem ihtiyacını karşılamak için ot, tavuk eti ve yem bırakıyoruz. Canlı olan her şeyin bir ruhu var. Bizim buna saygı duymamız ve sahip çıkmamız lazım. Doğadaki yaban hayvanların yaşaması için de insanlık görevimizi yapmamız gerekiyor. Bu insanlığın mutluluğu içinde önemli. Eğer çevreyle doğayla barışık yaşarsak , ekolojik denge bozulmayacak ve insanlar mutlu ve huzurlu olacak."
 
Öte yandan Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Temel Şimşek de kış mevsiminde ormanlık alanlarda yaşayan karacalar için 1.5 ton ot, tilki ve kurt gibi hayvanlar için 2 ton et, ördek, yaban kazları dahil kuşlar için 2 ton buğday dağıttıklarını belirtti.

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 17:24

Etiketler : Ardahan    Valisi    Dağda    Yaban    Hayvanları    İçin    Yem    Bıraktı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8396
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN