Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adliye'ye Anne-Bebek Odası Geliyor

Adliye'ye Anne-Bebek Odası Geliyor
İzmir Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık ve ayrıca bilirkişilik yapan Cevher Dağdeviren Aslan’ın İzmir Adliyesi binası içinde anne-bebek bakım odası bulunmadığı, bu yüzden pek çok anne avukat, hakim, savcı ve adliye personeli olan kadının sorun yaşadığını belirtip verdiği dilekçeye yıldırım yanıt geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın anne-bebek bakım odasının yapılması talimatını verdiği öğrenildi.

 

 
Bir çocuk annesi avukat Cevher Dağdeviren Aslan, iki gün önce İzmir adliye binası içinde anne-bebek bakım odası bulunmadığı, bu yüzden pek çok anne avukat, hakim, savcı ve adliye personeli kadının sorun yaşadığını belirterek, Cumhuriyet Başsavcılığı İdari İşler Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvurdu.
İzmir Adliyesi’nde 18 aylık bebeği Ada ile çok zorluk çektiğini aktaran Aslan, dilekçesinde, "Bebeğin emzirilmesi, altının ve kıyafetlerinin değiştirilmesi gibi ihtiyaçlarının kamuya açık alanlarda karşılanması, biz anne olan kadınları ve bebeklerimizi çok zor durumda bırakmaktadır. Bu nedenle gerekli tüm ihtiyaçların karşılanması ve hijyen açısından uygun bir ortam oluşturulması suretiyle adliye binası içinde bütün kadınların kolayca erişebilme imkanı olan bir odanın, anne-bebek bakım odası olarak tahsisi için gerekli işlemlerin yapılmasını dilerim" dedi
 
Avukatın bu istemini değerlendiren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bakanlık bürokratlarına talimat vererek İzmir Adalet Sarayı’nda anne-bebek bakım odası kurumasına yönelik sürecin hızlandırılmasının istediği öğrenildi. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, İzmir Adliye Sarayı’nda anne-bebek bakım ve emzirme odası kurulmasına yönelik çalışmalara başladığı ve kısa süre içinde İzmir Adalet Sarayı’nda anne-bebek bakım odasının hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.
 
 
 

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 17:05

Etiketler : Adliye    Sarayına    Anne-Bebek    Odası    Geliyor    Bölge   


Yorumlar

5832
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN