Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hayvanat Bahçesinin Yeni Maskotları

Hayvanat Bahçesinin Yeni Maskotları
Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yeni doğan babun, zebra ve yeşil maymun yavrusu ile şenlendi. ’Lokum’ ve ’Çitlenbik’ adı verilen yavrular hayvanat bahçesinin neşe kaynağı oldu.

 

 
Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye’nin en gözde hayvanat bahçelerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yeni doğan yavrularını kucakladı. Hayvanat Bahçesi ailesine birer babun, yeşil maymun ve zebra yavrusu eklendi. 1 ay içinde dünyaya gelen 3 yavru ilgi odağı oldu.
 
LOKUM VE ÇİTLENBİK
 
Bir süreden bu yana yavru alınamayan babunlar bu yıl yavru verdi. ’Lily’ adlı anne babun 4 gün önce yavrusu ’Lokum’u dünyaya getirdi. İlgi odağı haline gelen ’Lokum’, annesinin kucağından bir an bile olsa inmiyor. Bakıcıları, sütü çoğalsın diye bol bol muz, fındık, fıstık gibi gıdalarla besliyor. Yaşama gözünü açalı daha bir gün bile olmayan yeşil maymun yavrusu ’Çitlenbik’ ise, Hayvanat Bahçesi’nin neşe kaynağı oldu. Annesinden bir an bile ayrılmayan ’Çitlenbik’, meraklı bakışlarla etrafta olup biteni izliyor.
 
ZEBRA DA YAVRULADI
 
Türkiye’de en fazla zebra üreten hayvanat bahçesi olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, bir yeni üyesine daha kavuştu. Bir ay önce dünyaya gelen yavruya ’Çakıl’ ismi verildi. Sevimliliğiyle dikkati çeken ’Çakıl’ı diğer zebralar biran bile olsa yalnız bırakmıyor. Hızla büyüyen ’Çakıl(, anne sütünün yanı sıra samanla beslenmeye başladı.
 
NEŞE KAYNAĞI OLDULAR
 
Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi yetkileri, dünyaya yeni gelen yavruların hayvanat bahçesinin yeni maskotları haline geldiğini belirtti. Yetkililer, "Bu sabah yeni doğan yeşil maymun yavrusu ’Çitlenbik’ ile uyandık. Daha doğar doğmaz neşe kaynağı oluverdi. Diğer yavrularımız da ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. Yeni doğan yavruların fotoğraflarını çekiyorlar" dedi.

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 12:50

Etiketler : Hayvanat    Bahçesinin    Yeni    Maskotları    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5426
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN