Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Resimler Satılacak Çocuklar Okuyacak

Resimler Satılacak Çocuklar Okuyacak
Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği, çocukların daha iyi eğitim alabilmeleri için derneğe ait İzmir Konak’taki Gündoğdu Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde resim, fotoğraf, seramik ve el işleri sergileri açılacak. Açılan sergilerden elde edilen gelirin büyük bir bölümü de çocukların eğitimi ve kültürel gelişimleri için harcanacak.

 

 
Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği, çocukların daha iyi eğitim alabilmeleri için yapmakta olduğu çalışmaları çeşitlendirerek büyük bir heyecanla sürdürmektedir. Sanatçıların ve sanatseverlerin destek verdiği proje kapsamında derneğe ait İzmir Konak'taki Gündoğdu “Eğitim, Kültür  ve Sanat Merkezi”nde resim, fotoğraf, seramik ve el işleri sergileri açılacak. Açılan sergilerden elde edilen gelirin büyük bir bölümü de çocukların eğitimi ve kültürel gelişimleri için harcanacak. 200 çocuğun Türkçe, matematik, İngilizce, resim, müzik, güzel konuşma gibi dersler alarak kendilerini geliştirmelerine yardımcı olan Gündoğdu Çağdaş Toplum Gönüllüleri Derneği'nin proje kapsamındaki bir başka hedefi de, her eve bir sanat eserinin girmesi. Derneğin “Eğitim, Kültür ve Sanat Merkezi”nde bu dönem açılacak ilk sergi, ünlü ressam Hasan Rastgeldi'ye ait olacak. 16 Aralık 2015 Çarşamba günü saat 17.00'de açılacak sergide ünlü sanatçının 25 tablosu yer alacak. 1. Beyler Sokağı Uyal İş Merkezi 1. kattaki Gündoğdu Eğitim, Kültür  ve Sanat Merkezi'nde açılacak sergide Hasan Rastgeldi'nin ipek yazma üzerine akrilik tekniği uygulanarak yaptığı resimler sergilenecek. 
 
GÜN YÜZÜNE ÇIKACAKLAR
 
Sergide, sanatçının koleksiyonunda bulunan tabloların dışında, özel olarak hazırladığı çalışmalar da çocuklara destek olunması amacıyla çok uygun ücretlerle satılacak. 1 hafta açık kalacak olan sergi için İzmirlilerin desteğini beklediklerini söyleyen Dernek Başkanı Yılmaz Sekin, "Kültür ve Sanat Merkezimizde yapacağımız etkinliklerle hem sanatçılarımızın depolarında bulunan, gün yüzüne çıkmayan eserlerini halkımızla buluşturmak istiyoruz hem de satıştan elde edilecek gelirle çocuklarımızın eğitimine destek vermeye devam etmek istiyoruz, başlattığımız hareketle birlikte sanatçılarımız eserlerini satarak yeni çalışmalara başlamak için gelir elde ederken çocuklarımız da bilgi dağarcıklarını genişletecekler. Bizler de evlerimizin sanat eserleriyle güzelleşmesini ve zenginleşmesini sağlayacağız " dedi.
 
TABLOLARINDA ANADOLU  
 
Bugüne kadar 47 kişisel sergi açan ünlü sanatçı Hasan Rastgeldi, 100’ün üzerinde yarışmalı ve karma sergiye katıldı. Çok sayıda ödülün sahibi olan sanatçının eserleri Uluslararası bianel ve sergilerde yer aldı. Ankara ve İzmir Resim Heykel Müzeleri, devlet kurumları ile özel koleksiyonlarda eserleri bulunan sanatçı, 1997 yılında öğretim görevlisi olarak çalıştığı Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü'nden emekli oldu. İzmir Köprü'deki atölyesinde çalışmalarını hala sürdüren, öğrenciler yetiştiren Hasan Rastgeldi, bir köy çocuğu olarak dünyaya geldiğini anlattı. Sanatçı, "Resimlerimde Anadolu uygarlıklarının arkeolojik, folklorik, etnografik gibi tüm değerlerini işliyorum. Halk oyunları, gelin ve kız başları, höyükler, Anadolu tanrıçaları, kuşlar, atlar benim tablolarımın içinde her zaman yer alan öğeler olmuştur" diye konuştu. Hasan Rastgeldi, tüm İzmirlileri 1. Beyler Sokağı Uyal İş Merkezi 1. kattaki Gündoğdu “Kültür  ve Sanat Merkezi”nde açılacak sergiye davet etti. 
 
 

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 12:22

Etiketler : Resimler    Satılacak    Çocuklar    Okuyacak    Bölge   


Yorumlar

8987
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN