Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Savaşın Acı Yüzü

Savaşın Acı Yüzü
Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde açılan ’Ege’nin İki Yakasında Suriye’deki Savaşın Etkileri’ adlı fotoğraf sergisi savaş yüzünden ülkelerini terk ederek İzmir’e göç etmiş Suriyeli mültecilerin yaşadığı dramı gözler önüne serdi.

 

İç savaş nedeniyle ülkelerini terk ederek Avrupa’ya göç etmek için İzmir’e gelen Suriyeli mültecilerin tarihi Basmane Semti’nde yaşadıkları dram, ’Ege’nin İki Yakasında Suriye’deki Savaşın Etkileri’ konulu fotoğraf sergisi ile anlatıldı. Bu yıl savaşın yarattığı trajedi nedeniyle geleneksel olarak her yıl düzenlenen Basmane Günleri’ni iptal eden Konak Belediyesi’nin, tarihi semt ve çevresinde yaşam mücadelesi veren Suriyeli sığınmacıların hayatlarını gözler önüne sermek adına İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) işbirliğinde düzenlediği sergi Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.
 
İFOD üyesi 12 fotoğraf sanatçısının Basmane ve çevresindeki Suriyeli mültecilerin günlük yaşamlarından anları fotoğraflarla aktardığı serginin açılışına çok sayıda davetli katıldı. Savaştan kaçarak İzmir üzerinden Avrupa’ya geçmek isteyen Suriyelilerin geçici olarak barındığı Basmane’de yaşanan trajedileri anlatan fotoğraflar sergiyi gezenleri derinden etkiledi. Savaşın insan hayatı üzerindeki yıkıcı etkisinin hissedildiği fotoğraf karelerindeki manzaralar yürekleri burktu.
 
Sergi 16 Aralık’a kadar Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde gezilebilecek.
 
foto

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 11:17

Etiketler : Savaşın    Acı    Yüzü    Bölge   


Yorumlar

7945
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN