Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türk-Alman Dostluğu Fidanlarla Yeşerecek

Türk-Alman Dostluğu Fidanlarla Yeşerecek
Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Mayıs ayında düzenlenen 7. Türk-Alman Dostluk Günü’nden elde edilen gelir ile bin fidan yeşerdi.

 

Ege Orman Vakfı işbirliği ile Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında oluşturulan bin fidanlık Dostluk Korusu’nda fidan dikim töreni düzenlendi. Törene Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Alexander Dörffel, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve konsolosluk yetkilileri katıldı.
 
İzmir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, "Türk-Alman dostluğu adına düzenlediğiniz kermes ile ülkemize bin fidan kazandırdınız. Bu orman evrenseldir" dedi. Metin Gençol, doğaya katkılarından dolayı teşekkür ederek Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Alexander Dörffe’e plaket takdim etti.
 
Almanya Federal Cumhuriyeti İzmir Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Alexander Dörffe, “Bağışladığımız bin fidanın Türk-Alman dostluğunun simgesi olmasını diler, gelecekte daha da büyümesini arzu ederiz. Ege Bölgesi ve insanları için yaptıklarınız adına Ege Orman Vakfı’na teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
 
Tören sonunda fidanlar toprakla buluştu, can suları verildi.

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 11:02

Etiketler : Türk-Alman    Dostluk    Korusuna    Bin    Fidan    Bölge   


Yorumlar

6517
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN