Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Lezzetlerin Buluşma Adresi İzmir Oldu

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nin gala gecesi, gastronomi dünyasının önemli isimlerini İzmir’de buluşturdu. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda organize edilen geceye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Reseau Délice Dünya Gurme Şehirler Birliği Başkanı Jean Micheal Daclin, İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Gül Şener’le birlikte, Delice Netwoork üyeleri de katılım gösterdi.

 

Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında Fuar İzmir’de düzenlenen Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi 3 gün sürdü. Kongreye Belçika, Brezilya, Fransa, İspanya, Monoco, Norveç, Portekiz ve Yunanistan ile Türkiye’nin 15 farklı kenti katıldı.  10 davetli konuşmacı toplam 400 kişinin yer aldığı kongrede, 28 sözlü ve 12 poster bildiri sunuldu. Kongre katılımcıları, Turizm Fuarı ile eş zamanlı bir kongrenin düzenlenmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
Urla mutfağı da vardı, Brüksel mutfağı da..
 
Türk mutfağının vurgulandığı Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi’nde ayrıca “En iyi uygulamalar” paneli de düzenlendi. Fuar İzmir D holü oditoryumunda düzenlenen panele, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sırma Güven, Dünya Gurme Şehirler Birliği Başkanı Jean Michel Daclin, Réseau Délice Lizbon Temsilcisi Alberto Laplaıne Guimaraes, Réseau Délice Brüksel Temsilcisi Olivier Marette, Doğa Sofrası Başkanı ve Urlice Şarapçılık sahibi Bilge Bengisu Öğünlü, İzmir Gourmet Guide Yayımcısı ve Mandal Ajans’ın Başkanı Serkan Saysen, Urla Şarapçılığın ortaklarından Can Ortabaş, Yazar Bahar Akıncı, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.
 
Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ticaret Odası, İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü, TÜRSAB Fuarcılık Hizmetleri ve İZFAŞ işbirliğinde organize edildi.
Kongrenin Ana Sponsoru Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olurken, Platin Sponsoru Trakya Kalkınma Ajansı, Çanta Sponsoru Urla Belediyesi, İş Ortağı Dünya Gurme Şehirler Ağı (Reseau Delice), Türk Hava Yolları (THY), We’r from Turkey,  Oturum Sponsoru Dostlar Fırını, Hizmet Sponsorları ise Dekante, Gürçelik, Kapp, Migros ve Rational oldu.

Yayın Tarihi : 12.12.2015 : 10:42

Etiketler : izmir    gastronomi turizmi kongresi    fuar izmir    izfaş       


Yorumlar

4040
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN