Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


5 Kişi Tahliye Edildi

5 Kişi Tahliye Edildi
Eskişehir’de, Ankara’daki bombalı terör saldırısı protestosu yürüyüşünde kamera ile çekim yapan sivil polis memurlarına saldırdıkları iddiasıyla tutuklanan 6 şüpheliden 5’i tahliye edildi.

 

Yenibağlar Mahallesi Espark Alışveriş Merkezi önünde geçen 10 Ekim’de toplanan yaklaşık 500 kişi, Ankara’daki bombalı terör saldırısını protesto etmek için yürüyüş yaptı. Yürüyüş sırasında kamerayla görüntü alan sivil polisler, kalabalık arasında bulunan bir grubun saldırısına uğradı. Gruptaki bazı kişiler ile görevli polisler, araya girerek bir polis memurunu kalabalığın arasından kurtardı. Burnu kırılan polis memuru kaldırıldığı hastanede tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi.
 
Polisin dövülme olayına karıştıkları öne sürülen Abdulkadir Kabul, Ahmet Dik, Gökhan Kuşku, Koray Abdan, Ayhan Kahraman ve 17 yaşındaki Ö.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sanıklardan 18 yaşından küçük olan Ö.A. hakkında Eskişehir 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde, diğer 5 sanık hakkında da 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.
 
Eskişehir 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya tutuklu sanıklar Abdulkadir Kabul, Ahmet Dik, Gökhan Kuşku, Koray Abdan ve Ayhan Kahraman katıldı. ’Hakaret, kamu malına zarar verme, toplantı ve gösteri yürüyüşünde görevlendirilenlerin görevlerini yapmalarına engel olma ve yaralama’ ile suçlanan 5 sanık suçlamaları kabul etmeyerek tahliyelerini istedi. Mahkeme 5 sanığın tahliyesine karar vererek duruşmayı 4 Mart 2016 tarihine erteledi.
 
17 YAŞINDAKİ Ö.A. HALEN TUTUKLU
Eskişehir 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde geçen 3 Aralık’taki duruşmada aynı suçlamayla tutuklu yargılanan Ö.A.’nın tahliye talebi mahkemece kabul edilmemişti. Mahkeme Ö.A.’nın duruşmasını 30 Aralık 2015 tarihine ertelemişti.
 
Bu arada 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma öncesinde adliye önünde toplanan yaklaşık 100 kişi basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına katılan Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, "Bugün buradayız. Çünkü biz hayatı savunuyoruz, barışı savunuyoruz. Çünkü biz eşit, özgür demokratik bir ülkede yaşamak için mücadele ediyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 20:10

Etiketler : Protesto    Yürüyüşünde    Kamera    İle    Çekim    Yapan    Polislere    Saldırmakla    Suçlanan    Kişi    Tahliye    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8507
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN