Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mersin Üniversitesi’nde 25 Gözaltı

Mersin Üniversitesi’nde 25 Gözaltı
Mersin Üniversitesi’nde merhum Hüseyin Nihal Atsız için düzenlenen anma etkinliğine tepki gösterip polisi taşlayan sol görüşlü öğrencilere müdahale edildi. Çıkan arbedede 2 polis yaralanırken, 25 kişi de gözaltına alındı.

 

Çiftlikköy Kampusu Prof.Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde, merhum Hüseyin Nihal Atsız’ın ölüm yıldönümünde sağ görüşlü öğrenciler anma etkinliği düzenledi. Çok sayıda polis de çevrede güvenlik önlemi aldı. Bu sırada etkinliğin düzenlenmesine tepki gösteren sol görüşlü yaklaşık 200 öğrenci, halaylar eşliğinde ’Polis üniversiteden defol’, ’Faşizm döktüğü kanda boğulacak’, ’Üniversiteler bizimdir, bizimle özgürleşecek’, ’Biji Serok Apo’ sloganları attı.
 
Polis ekipleri de megafonla uyarılarda bulunularak, sol görüşlü öğrencilerin dağılmasını istendi. Ancak, sol görüşlü öğrenciler dağılmayıp, polisi taşlayınca, TOMA destekli Çevik Kuvvet ekipleri bu öğrencilere müdahale etti. Biber gazı da sıkılan öğrenciler kaçarken çöp konteynırlarını devirip yola barikat kurmaya çalıştı. Dağıtılan öğrencilerin 25’i gözaltına alındı. Arbede sırasında başına taş isabet eden 2 polis memuru Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 18:09

Etiketler : Mersin    Anma    Etkinliğine    Taşlı    Tepki    Gözaltı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9601
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN