Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Selçuk Standına Fuarda Yoğun İlgi

Selçuk Standına Fuarda Yoğun İlgi
Travel Turkey İzmir Fuarı 9’uncu kez kapılarını açarken; Selçuk Belediyesi de UNESCO Dünya Kültür Mirasına giren kenti tanıttığı standıyla organizasyondaki yerini aldı.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığında 9’uncu kez kapılarını açan Travel Turkey’de; Selçuk Belediyesi standı ilgi gördü. Stantta, UNESCO Dünya Kültür Mirasına giren Selçuk’un tarihi yerleri tanıtıldı.
 
İnanç turizmi açısından son derece önemli bir potansiyele sahip Selçuk’un çok daha güzel noktalara geleceğinin altını çizen AK Partili Selçuk Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı, "Selçuk’ta Meryemana Evinin olması; hem Katolikler açısından, hem Ortodokslar açısından önemlidir. Bu yönde bir destinasyon alanı olduğunu hepimiz biliyoruz. İnanç turizminin çok yüksek olduğu bir ilçedeyiz ve Kudüs’ten sonra en önemli noktalardan bir tanesi olduğunu biliyoruz" dedi.
 
Kentin ziyaretçi sayısının arıttırılması için çalıştıklarını söyleyen Başkan Bakıcı, "Selçuk’un daha çok ziyaret edilebilir bir ilçe olmasını arzu ediyoruz. 2.5 milyona yakın turist alan Efes’in artık 5 milyonun üzerinde turist almasını arzu ediyoruz. Tabi ki, bu turistlerin de Selçuk’a yansımasını sağlamaya çalışıyoruz. Bu konuda da önlemler alıyoruz, çalışmalarımız devam ediyor. Dolayısıyla Meryemana Tabiat Parkının, Efes antik Kanalın da olduğunu düşündüğümüz zaman destinasyon alanı açısından Şirince’nin de varlığı ile birlikte Selçuk çok daha önemli noktalara gelecektir. Bunu bugün çok daha fazla hissettim, çok daha mutlu oldum diyebilirim" diye konuştu.
 
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal da dünkü fuar açılışında Selçuk standını ziyaret edip Başkan Bakıcı’dan kent için yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
 

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 17:46

Etiketler : Selçuk    Standına    Fuarda    Yoğun    İlgi    Bölge   


Yorumlar

6484
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN