Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


200 Kaçak Yakalandı

200 Kaçak Yakalandı
İzmir’in Dikili İlçesi’nde, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 200 yabancı uyruklu kaçak, Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek üzere denize açıldı. Kaçakların denize açıldığı bölgedeki sazlıklar arasında bekleyen başka kişilerin de olduğunu farkeden çevredekilerin ihbarı üzerine gelen jandarma, denize açılma hazırlığı yaptıkları belirlenen 200 kaçağı yakaladı.

 

Salihleraltı Mahallesi’nde Madra Çayı, Kumburnu Mevkisi’ndeki sazlıklar arasında saklanan Suriye, Afganistan, Somali ve Eritre uyruklu, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu tamamı can yelekli toplam 200 kaçak, dört ayrı lastik botla yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na geçmek üzere bugün saat 08.30 sıralarırnda denize açıldı. Geceyi sahilin yakınındaki sazlıkta ve sahilde yaktıkları ateşte ısınarak geçirdikleri belirlenen kaçakların sahilden ayrılmasından sonra sazlıklar arasında gizlenen başkalarının da olduğunu farkeden çevredekiler, durumu jandarmaya bildirdi. Saat 10.00 sıralarında bölgeye gelen jandarma ekipleri, sazlık alanı çembere alıp, Midilli Adası’na geçmek için hazırlık yaptıkları belirlenen 200 kaçağı yakaladı. Kaçakların jandarmadaki işlemlerinin ardından Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edileceği bildirildi. Denize açılan 200 kaçağın ise Midilli’ye ulaştıkları sanılıyor.
 
MİNİBÜSÜ YAKTILAR
 
Öte yandan, dün aynı sahilde kaçak göçmenleri taşıyan ve kendilerini farkeden jandarmadan kaçarken kuma saplanınca terkedildiği belirlenen 35 DGD 97 plakalı panelvan minibüs ise gece kikmliği belirsiz kişi veya kişilerce ateşe verildi. Minibüs kullanılmaz hale geldi.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 16:43

Etiketler : Dikilide    Sazlıkların    Arasında    Kaçak    Yakalandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7272
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN