Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Anaç Ön Kuluçka Merkezi’ Açıldı

’Anaç Ön Kuluçka Merkezi’ Açıldı
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunusemre Kampüsü’ndeki Teknoloji Parkı’nda öğrencilerin girişimcilik faaliyetlerini yürütmesi amacıyla oluşturulan ’Anaç Ön Kuluçka Merkezi’ düzenlenen törenle açıldı.

 

Anadolu Üniversitesi Ar Ge İnovasyon Birimi olarak faaliyetini sürdüren Arinkom Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) bünyesinde kurulan ’Anaç Ön Kuluçka Merkezi’nin açılış törenine Rektör Prof.Dr.Naci Gündoğan, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı. Arinkom TTO Yöneticisi Mehmet Hakan Dağ, yaptığı konuşmada, gençlerin üniversiteyi bitirip devlette ya da özel sektörde işe girmek yerine risk alarak kendi işini kurmalarını hedeflemelerini istediklerini söyledi. Dağ, "Artık gençlerin üniversiteyi bitirip devlette ya da özel sektörde işe girmek yerine risk alarak kendi işini kurmalarını hedeflemelerini istiyoruz" dedi.
 
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Naci Gündoğan da konuşmasında gençlerin yenilikçi fikirleriyle yeni işler üretmesi gerektiğini söyledi. Üniversitelerin bilim üreten kurumlar olduğunu belirten Rektör Gündoğan şöyle devam etti:
 
"Ama tabii ki bilginin üretimi yetmiyor. Bilginin de katma değere dönüşmesi gerekiyor. Eğer biz bilgiyi üretip tozlu raflarda bu bilgiyi muhafaza edersek bu bilginin hiç bir anlamı olmaz. Tabii ki bu noktada teknoloji transferi ofisinin oluşu de tek başına varlığı yeterli değil. Bizim mutlaka girişimler ve girişimciler üretmemiz, girişimcilik kültürünün yaygınlaştırmamız lazım. Maalesef ülkemizde yıllardır ve hala da devam eden alışkanlıklar var. Gençlerimiz üniversiteye gidiyor, üniversiteyi bitirdikten sonra tayinleri yapılmasını, atamalarının yapılmasını bekliyorlar. Sonra kadro bekleyen öğretmenler, kadro bekleyen falancalar. Artık bunu aşmamız gerekiyor. Kadro beklemekten ziyade kadro oluşturacak işler kurmamız lazım. Gençlerimizin yenilikçi fikirleriyle yeni işler üretmeleri lazım. Yeni işler üretmesi lazım."

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 16:28

Etiketler : Anadolu    anaç    Ön    Kuluçka    Merkezi    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6804
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN