Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bodrum ’Toprak Ana Günleri’nde Börülceli Tarhana İkramı

Bodrum ’Toprak Ana Günleri’nde Börülceli Tarhana İkramı
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ’Toprak Ana Günleri’nde, börülceli tarhana çorbası ile Bodrum gemici peksimeti dağıtıldı.

 

Fast Food’a karşı başlayan ve birçok ülkede destekçisi bulunan Slow Food oluşumunun Bodrum’daki ayağı, Slow Food Yaveş Gari Bodrum Grubu, bu yıl kentte ’Toprak Ana Günleri’nin üçüncüsünü düzenledi. "Yaveş Gari Bodrum" sloganıyla çalışmalarını sürdüren grup, pazarda vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu. Etkinlikte vatandaşlara, börülceli tarhana çorbası ve Bodrum gemici peksimeti dağıtıldı.
 
500 kişilik hazırlanan çorbadan alan iki çocuk ve iki torun sahibi 70 yaşındaki Dudu Yüksel, "Bu çorba şifadır. Çocuklarımızı bu çorba ile büyüttük" dedi. Yaveş Gari Bodrum’un lideri Deniz Kurtsan "Önümüzde hafta Yerli Malı Haftası. Biz de düzenlediğimiz etkinliğimizle toprağın bereketini kutluyoruz. Tarhana büyük bir kültür, doğal ve uzun ömürlü sağlıklı bir gıda. Amacımız yerel gıdanın önemini hatırlatmak ve sağlıklı gıda tüketiminin önemine dikkat çekmek" dedi.
 
Yaveş Gari Bodrum üyeleri etkinlik kapsamında, okullarda sağlıklı gıda tüketimi ile ilgili seminerler de düzenledi.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 16:15

Etiketler : Bodrum    toprak    Ana    Günlerinde    Börülceli    Tarhana    İkramı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4221
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN