Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Turizm Fuarı Yoğun İlgiyle Sürüyor

Turizm Fuarı Yoğun İlgiyle Sürüyor
Turizm sektöründe yeni iş birlikleri ve ülke tanıtımına katkıda bulunmak için yola çıkan Travel Turkey İzmir Fuarı ve Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi devam ediyor. 13 Aralık 2015 Pazar günü sona erecek Travel Turkey İzmir Fuarı – 9. Turizm Fuar ve Kongresi, 55 destinasyon ile 31 ülkenin turizmcisini Fuar İzmir’de buluşturdu.

 

Partner İlin Adana, Partner Ülkenin Kosova olduğu Travel Turkey İzmir Fuarı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık ortaklığıyla organize ediliyor.
 
İlk Günden Ziyaretçi Akını
 
Geçtiğimiz yılın ilk günü 4.371 kişi Travel Turkey İzmir fuarını ziyaret ederken, bu yıl Fuar İzmir’e gelen ilk günün ziyaretçi sayısı 7.829 oldu. İlk gün ziyaretçi sayını ikiye katlayan Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi bu yıl hem katılımcı sayısı hem de ziyaretçi sayısıyla rekor kırdı.
 
İzmir ağırlıklı olmak üzere tüm Türkiye’nin turizm zenginliklerini yabancı turizmcilere ve satın almacılara göstermek fuarın en önemli hedefleri arasında. Bu amaç doğrultusunda dünyanın çeşitli ülkelerinden tur operatörleri ve seyahat acentalarından satın almacılar B2B “Hosted Buyer Programı” adı altında fuarda ağırlanıyor.
 
THY’nin ulaşım sponsorluğunda özel konuk statüsüyle 43 ülkeden gelen 100’ü aşkın konuk, B2B Hosted Buyer kapsamında fuar katılımcısı yetkilileriyle yüzyüze görüşme fırsatı buldu ve yeni iş bağlantılarının temelleri atıldı. Uluslararası satın almacılar haftasonu Agora, Efes ve Meryem Ana turu kapsamında İzmir ve çevresindeki tarihi bölgeleri ziyaret etme olanağını da bulacak.
 
Bu yıl ikili görüşmeler için ABD, Almanya, Arjantin, Azerbaycan, BAE, Belçika, Benin, Birleşik Krallık, Brezilya, Bulgaristan, Çad, Çin, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Gana, Güney Kore, Hindistan, Hollanda, İran, İsrail, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kenya, Kuveyt, Litvanya, Malezya, Nijer, Nijerya, Pakistan, Polonya, Portekiz, Rusya, Sırbistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yunanistan’dan profesyonel turizm alıcısı Travel Turkey İzmir Fuarı’na geldi.
 
 
Erken tatil rezervasyon fırsatları bu fuarda
 
Yılbaşı tatiline ilişkin seçenekler fuara taşınırken; acenteler tarafından yurt içi ve yurt dışı seyahat programları tanıtımları ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Fuar, katılımcı firmaların sunduğu cazip kampanyalardan yararlanmak isteyen tatilciler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Yaz ve kış turizmi başta olmak üzere, spa ve termal turizmi, yurtdışı tur paketleri, kültür turları seçenekleri sunuluyor.
 
Travel Turkey İzmir’de ülkemizin çeşitli bölgelerinden gelen illerin tanıtım stantları ise dikkat çekiyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinin kendilerine has lezzetleri sunulurken, katılımcıların yörelerini tanıtan etkinlikleri de göz dolduruyor.
 
Fuara farklı bir boyut getiren Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi D holü oditoryumunda düzenleniyor. Fuar İzmir’in B Holü’nde turizm firmaları, C Holü’nde destinasyon tanıtımları ve açık alanda Yöresel Ürünler yer alıyor. Giriş ücreti 5 TL olarak belirlenen fuar, 10.00 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
 

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 15:49

Etiketler : travel turkey    izmir    fuar    turizm    ilgi    izfaş    tatil    tur    ziyaretçi    kosova    izmir büyükşehir belediyesi       


Yorumlar

5391
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN