Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adliyede Eylem Yapan İşçilere Destek

Adliyede Eylem Yapan İşçilere Destek
Dünyanın en büyük adalet sarayı olduğu belirtilen Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’nda yemekhane ve çay ocağı işçilerinin eylemine bir destek de CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş’tan geldi.

 

İŞÇİLERİN EYLEMİ ADALET BAKANI’NA SORULACAK
 
Adliyenin C Blok kapısı önünde maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle bir haftadır eylemlerini sürdüren işçileri ziyarete gelen Yarkadaş, eylemin başladığı ilk gün adliyeye gelmek istediğini ancak Meclis çalışmaları nedeniyle gelemediğini belirtti. Taşeron sisteminin kaldırılması gerektiğini ifade eden Yarkadaş, "Biraz sonra sizin neden maaş alamadığınızı, maaşlarınızın neden ödenmediğini Adalet Bakanı’na bir soru önergesiyle soracak ve gündeme getireceğiz. Arkadaşlar mecliste soru önergesini grup başkan vekillerimizin onayından geçirmişler, mecliste Adalet Bakanı’nın önüne bu mesele gelecek. Ve biz sizlerin neden maaş alamadığınızı hem kamuoyu gündemine taşıyacağız hem de Adalet Bakanı’ndan bunun cevabını isteyeceğiz. Ben sizin mücadelenizi kutluyorum ve bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi’nin de bu mücadelenin yanında olduğunu söylemek istiyorum. Bu konu salı gününe kadar çözülmezse salı günü de mecliste bununla ilgili Adalet Bakanı’na bizzat Meclis Genel Kurulu’ndan sözlü soru önergesiyle konuyu gündeme getireceğim ve konunun takipçisi olacağımı bir kez daha ilan etmek istiyorum" dedi.
 
KADIN İŞÇİNİN GÖZYAŞLARI
 
İşçilerle toplu fotoğraf ve selfie de çektiren Yarkadaş, işçilere kartvizitini de dağıttı. Grevdeki işçilerle tek tek konuşan Yarkadaş onların yanında olduğunu belirtti. Bir kadın çalışan ise konunun derhal çözülmesini isteyerek, "Ben evimde ışık yakamıyorum. Yeter artık psikolojim bozuldu. Ben çocuğuma 2 lira verdim getirip geri cüzdanıma koydu. Annemin parası yok diye. Benim çocuğum bugün aç gitti. Herkesin çocuğu yer içerken benim çocuğum aç o okulda. Bir an önce hakkımızı versinler mağduruz biz burada. Bir haftadır Başsavcı bize randevu bile vermiyor" dedi ve gözyaşlarına hakim olamadı.
 
HALAY ÇEKTİLER
 
Öte yandan evlerinden getirdikleri minderleri oturmak için kullanan işçiler soğukta ısınmak için de seyyar bir ısıtıcı kullandı. Yarkadaş işçilerle beraber halay çektikten sonra adliyeden ayrıldı.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 15:25

Etiketler : Barış    Yarkadaştan    Adliyede    Eylem    Yapan    İşçilere    Destek    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1735
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN