Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


17 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

17 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi
Sivas’ta ’paralel yapı’ soruşturması kapsamında gözaltına alınan 17 şüpheli, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

 

Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 3 gün önce şikayet üzerine başlattığı operasyonda, Sivas’tan 13, Erzincan’dan 2, İstanbul ve Ankara ise 1’er kişi olmak üzere toplam 17 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Emniyet’teki ifadeleri sona erdikten sonra bugün polis otobüsüyle Sivas Adliye Sarayı’na getirilerek mahkum girişinden içeri alındı. Hayırsever vatandaşların dini duygularını istismar ederek arsalarını ’paralel yapı’ya ait kuruluşlara aktarmakla suçlanan kişiler arasında iş adamları ve dernek yöneticileri bulunuyor. Sanıkların ayrıca imam hatip derneği ve bazı derneklerin yönetimlerine sızarak bu derneklere ait arsaları da yapılanmadaki kuruluşlara tahsis ettikleri öne sürülüyor.
 
Bu arada operasyon kapsamında ’paralel yapılanma’ya ait olduğu öne sürülen dershanelerde polis ekipleri tarafından inceleme yapılarak bazı belgelere el konulmuştu. Şüphelilerin adliyedeki sorgu işlemi sürüyor.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 15:04

Etiketler : Sivasta    paralel    Yapı    Soruşturmasında    Şüpheli    Adliyeye    Sevk    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9233
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN