Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka Stadı Bilmecesi

Karşıyaka Stadı Bilmecesi
Karşıyaka Belediyesi, yıkılan eski İlçe Stadı'nın yerine inşa edilecek 15 bin kişilik yeni Karşıyaka Stadı için müteahhit firma Ali Acar İnşaat'ın yaptığı ruhsat başvurusuna olumsuz cevap verdi.

 

Eski stat, bitişiğindeki salonlar ve kulüp binasının yıkım işlemlerini tamamlayıp arazide zemin iyileştirme çalışmalarını sürdüren firma, 2 ay önce belediyeye başvurup inşaat ruhsatı talebinde bulundu. Yalı Caddesi üzerinde yapılacak stada başından beri karşı çıkan Karşıyaka Belediyesi, talebe odlumsuz yanıt verince, firma ruhsat için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün yolunu tuttu.
 
Belediyeyi by-pass edip ruhsat sorununu bakanlıktan çözme yolunu seçen firmanın prosedürü tamamlayıp, kısa sürede inşaata başlaması bekleniyor. TOKİ tarafından 28 Ocak 2014'te yapılan ihalesi 54 milyon 88 bin TL bedelle Ali Acar İnşaat'ta kalan stadın inşaatı, hukuki sorunlar aşılamadığı için bir türlü başlamadı. Geçtiğimiz ekim ayında stat arazisindeki 2 bin 770 metrekarelik yol payını, yalnız stat yapılması koşuluyla Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne bedelsiz devreden Karşıyaka Belediyesi, inşaatı ruhsat problemi yüzünden mühürlemek istemişti. Statla ilgili açılan davalar ise sürüyor.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 14:31

Etiketler : karşıyaka    stadı    belediye    bakanlık    gençlik ve spor genel müdürlüğü       


Yorumlar

6760
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN