Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşçiler Çıkarıldı

İşçiler Çıkarıldı
Tunceli’nin Ovacık İlçesi’nde 2005 yılında 240 işadamının bir araya gelerek kurduğu Munzur Su Fabrikası, 45 işçisinin bir ay önce başlattığı iş bırakma eylemi nedeniyle süresiz olarak üretime ara vermesinin ardından kapatıldı.

 

Munzur Su Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Özer, Gıda-İş Sendikası’nın fabrikanın kapatılması için elinden geleni yaptığını öne sürdü. Özer şunları söyledi:
 
"Toplu iş sözleşmesi yapma yetkileri yoktu. Buna rağmen kendileriyle toplu iş pazarlığı yaptık ve sözleşmeyi işçiler ile yapmak istedik. Bir hukuksuzluğa imza atamazdık. İşçiler ile ücretler ve sosyal haklar konusunda anlaştık ve fabrikanın üretime başlaması için çok çabaladık. İşçiler ile aramızda hiçbir sorun kalmamıştı. Ancak sendikanın uzlaşmaz tutumu yüzünden işçiler ile anlaşma imzalamadık ve grevi sonlandırmadılar. Zaten yaptıkları grev hiçbir yasal dayanağı olmayan bir karardı ve bütün ısrarlarımıza rağmen iş başı yapılmadığı için daha önce üretime ara verdiğimizi açıklamıştık. Şimdi aldığımız yönetim kurulu kararı ile fabrikayı tamamen kapattık ve usulsüz grev yapan 35 işçinin iş akitlerini fesih ettik. Greve gitmeyen 2 işçinin tazminatını vererek işten çıkardık. İdari personelimizi de yasal işlemler tamamladıktan sonra çıkış kararı vereceğiz."
 
Özer, önümüzdeki günlerde ortakların bir araya gelerek bir toplantı yapacağını ve kapatılan fabrikanın geleceği ile ilgili kararın ortaklar tarafından verileceğini belirtti.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 14:10

Etiketler : Tuncelinin    Tek    Fabrikası    Kapandı    İşçiler    Çıkarıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7753
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN