Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


’Hastalıkta Sağlıkta’ Sözü Gerçek Oldu

’Hastalıkta Sağlıkta’ Sözü Gerçek Oldu
Sivas’ta yaşayan ve 60 yıllık evli olan 83 yaşındaki Osman ve 75 yaşındaki Sevim Saygı çiftini, hastane bile ayıramadı. Kan şekeri değerlerinin yüksek olması nedeniyle hastaneye başvuran çift, aynı odada yan yana tedaviye alındı. 

 

Sivas’ta Kılavuz Mahallesi’nde oturan 4 çocuklu Osman-Sevim Saygı çifti, kan şekeri değerlerinin yüksek olması nedeniyle 7 Aralık’ta Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi’ne başvurdu. Saygı çifti hastanenin genel dahiliye servisine yatışları gerçekleştirildi. Osman ve Sevim Saygı çifti aynı odada yan yana tedaviye alındı. Hastaneye birlikte yatışlarını anlatan işçi emeklisi Osman Saygı, "Biz 1955 yılında evlendik 60 senelik hayatımızda hiç birbirimizi incitmedik. Ben onu incitmedim o da beni incitmedi. Eşimden Allah razı olsun. Her hususta iyiliğim için çalışır. Çok şükür bugüne kadar hiç derdimiz, kederimiz olmadı. Samimiyetimiz 60 yıldır devam ediyor. Şimdiki evlilikler bir süre sonra birbirini beğenmedim deyip ayrılıyorlar. İnsanlar kaderlerine razı olmalıdırlar. Mutlu ailenin böyle olması gerekiyor. Şu anda kalp ve şeker rahatsızlığından dolayı ailemle beraber hastaneye geldik. Bizi ayıramadılar. Bir oda verdiler beraber kalıyoruz" dedi.
 
Sevim Saygı ise, "Şekerimiz yüksek çıktığı için hastaneye aynı gün yatırıldık. 60 yıllık evliyiz. Birbirimizi incitmedik, her yerde birbirimize destek veriyoruz. İyi kötü birbirimizin kıymetini biliyoruz. Şimdi de hastanedeyiz. Hastanede bile beraberiz ayrılamadık. Doktorlar ve hemşireler bize gülüp çok romantik bir servis olduğunu söylüyorlar. Hastane çalışanları bizi çok seviyor" diye konuştu.
 
Gözetim altında bulunan çiftin sağlık durumlarının iyi olduğu bir süre daha hastanede tedavi görmeye devam edecekleri öğrenildi.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 12:34

Etiketler : hastalıkta    Sağlıkta    Sözü    Gerçek    Oldu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9729
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN