Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege'den Hükümlülere Yönelik Proje

Ege'den Hükümlülere Yönelik Proje
İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ege Üniversitesi arasında, denetimli serbestlik hükümlülerine yönelik Ege Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama Araştırma Merkezi Müdürlüğü koordinatörlüğünde düzenlenecek olan eğitim çalışmaları, sosyal ve kültürel faaliyet, mesleki yönlendirme çalışmaları için işbirliği protokolü imzalandı.

 

Ege Üniversitesi Senato Salonu’nda düzenlenen imza törenine, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz, Ege Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama Araştırma Merkezi (EKAM) Müdürü Prof. Dr. Konca Yumlu, rektör yardımcıları, öğretim üyeleri ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri katıldı. Proje hakkında bilgi veren Prof. Dr. Yumlu, "Biz Ege Üniversitesi’nin farklı alanlarında çalışan öğretim üyelerimizi, İzmir Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından bizden talep edilen eğitimler için yönlendireceğiz. Amacımız denetimli serbestlik kanalıyla hükümlülerin topluma kazandırılması. Bu amaç doğrultusunda etkinlik ve eğitimlerle destek olmayı hedefliyoruz. Ege Üniversitesi olarak, bilimsel çalışmaların yanı sıra topluma yararlı faaliyet üretmek en önemli ideallerimizdendir" dedi.
 
Ceza infaz sistemine 2005 yılında giren denetimli serbestlik uygulamalarının 10 yılı geride bıraktığını hatırlatan Başsavcı Mustafa Doğru, "Daha önce bazı kurumlarla bu tür işbirliği içine girmek istediğimizde, istekli ve isteksiz olanları görüyoruz. Ege Üniversitesi’nin bu konuda çok istekli ve katkı sunmaya hazır olması nedeniyle kendilerine teşekkür ediyorum. Amacımız ceza infaz sisteminde ceza alan hükümlülerin suçu işledikten sonra sadece cezalarını çekmeleri değil, topluma yeniden kazandırılmalarıdır. Yarın birlikte yaşayacağımız kişilerin suçtan arınmış bir şekilde, psikolojik olarak iyileşmiş bir şekilde topluma kazandırılmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
 
"BİLGİYİ YAŞAMA GEÇİREBİLMEK GEREKİYOR"
 
Ege Üniversitesi olarak toplumsal sorumluluğu önemsediklerine değinen Rektör Yılmaz, "Toplumsal sorumluluktan anladığımız şey, insana verilen değerin akademik ve bilimsel olarak da gösterilebilir olması. İnsana verilen değeri uygulamalarıyla göstermek gerektiğini düşünüyoruz. Eğitim yalnızca bilgi edinmek değildir, çünkü şu an bilgi edinmek çok kolay. Bizim esas benimsediğimiz, o bilgilerin doğru olması ve yaşama geçirilebilir olmasıdır. Bu anlamda EKAM da başarılı çalışmalar yürütüyor. Geçmiş dönemlerde Şakran’daki genç çocuklar için böyle bir program başlatmıştık, kadınlara da meslek edindirmeye yönelik çalışmalar yürütmüştük. Şimdi bunu denetimli serbestlik boyutunda sürdürmeyi planlıyoruz. Bütün öğretim elemanlarımız karşılıksız olarak destek vermeye hazır. Bu çalışmaları, İŞKUR’la belki bir istihdama dönük başka protokollerle çoğaltmayı düşünüyoruz" dedi. Konuşmaların ardından taraflar protokolü imzaladı.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 12:17

Etiketler : Ege    Hükümlülere    Yönelik    Proje    Bölge   


Yorumlar

6047
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN