Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyeli Muhalifler Aralarında Uzlaştı

Suriyeli Muhalifler Aralarında Uzlaştı
Suriyeli muhalifler, Suudi Arabistan'da süren görüşmelerde Esad rejimi ile müzakere için yüksek komisyon kurulmasını kararlaştırdı.

 

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'daki görüşmelerin ardından Suriyeli muhalifler devlet kurumlarının korunması ve güvenlik güçlerinin yeniden yapılandırılmasına öncelik verilmesi gerektiğini belirtti.
 
Kongreyi yöneten isim olan Abdulaziz el-Sager görüşmenin sonunda muhalif güçlerle hükümet yetkililerinin ocak ayında görüşmeye başlayacağını söyledi. 
 
Muhalifler tüm kesimleri temsil edecek çoğulcu bir yönetim anlayışı çağırısında bulundu.
 
KERRY'DEN "MEMNUNUZ" AÇIKLAMASI
 
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry de Riyad görüşmelerinin sonucundan memnuniyet duyduklarını belirti.
 
Kerry, Suriyeli muhaliflerin Suriye sorununa siyasi çözümün nasıl geliştirileceği konusunda fikir birliğine varmalarından da umutlandıklarını belirtti.
 
"SURİYE İLE İLİŞKİLERİMİZ TARİHİDİR"
 
Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz de başkent Riyad'da yapılan toplantının ardından Suriyeli muhalifleri Kraliyet Sarayı'nda kabul etti.
 
Kabulde, ülkesinin Suriye'nin, geçmişte olduğu gibi huzura kavuşması için Suriyelileri tek söz üzerine toplamayı hedeflediğini belirten Kral Selman, "Sizin iyiliğinizi istiyoruz. Ülkenizde güvenlik ve istikrarı sağlamak için sizin söz birliği yapmanızı istiyoruz. Suriye ile ilişkilerimiz tarihidir ve Suriye bizim için çok değerlidir. Suriye'nin ve Suriyeli kardeşlerimizin direnmesi bizim için önemlidir" ifadesini kullandı.
 

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:54

Etiketler : suriye    muhalifler    suudi arabistan    riyad    esad    abd       


Yorumlar

1228
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN