Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mit Tır’ları Dosyası Yargıtay’a Gönderildi

Mit Tır’ları Dosyası Yargıtay’a Gönderildi
Adana ve Hatay’da MİT’e ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili Adana’da 33 askerin yargılandığı dava, aynı konu ile ilgili Yargıtay 16’ıncı Ceza Dairesi’nde operasyon döneminde görevli 4 savcı ve ile 1 Albayın yargılandığı dava ile birleştirilmek üzere Ankara’ya gönderildi.

 

Geçen yıl 1 Ocak’ta Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’nde, 19 Ocak’ta ise Adana’da MİT’e ait TIR’ların durdurulmasıyla ilgili yürütülen soruşturmalar sonucu Adana bölümü ile ilgili 13 asker hakkında, Hatay’daki arama konusunda 20 asker hakkında Adana 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ayrıca bu askerlerden 19’u kamuoyunda ’Selam Tevhid’ olarak bilinen sözde Kudüs Ordusu Terör Örgütü’ adı altında yürütülen soruşturmada usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla İstanbul’da tutuklandı.
 
DAVA ANKARA’DA GÖRÜLECEK
 
Adana 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti TIR’ların durdurulmasıyla ilgili Adana eski Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Adana eski İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Özkan Çokay, savcılar Aziz Takçı, Özcan Şişman ve Ahmet Karaca’nın yargılandığı Yargıtay 16’ncı Ceza Dairesi’ne yazı yazarak dosyaların birleştirilmesi konusunda görüşünü sordu. İlgili daire, Adana 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan 33 askerin dosyasının, kendi dosyaları üzerinde birleştirilmesini uygun buldu.
 
Bugün 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 11’inci celsede mahkeme heyeti, dosyanın birleştirilmek üzere Yargıtay 16’ıncı Ceza Dairesi’ne gönderilmesine karar verdi. Böylece Adana ve Hatay’da durdurulan MİT’e ait TIR’la ilgili açılan davalar Yargıtay’da tek dosya üzerinde görülmeye devam edilecek. Davda sanıklar, ’Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından, niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri, siyasal veya askeri casusluk maksadıyla temin etmek ve açıklamak’la suçlanıyor.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:35

Etiketler : Mit    Tırları    Dosyası    Yargıtaya    Gönderildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3435
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN