Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dağdan Kopan Kaya Parçası Evin İçine Girdi

Dağdan Kopan Kaya Parçası Evin İçine Girdi
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Onbaşılar Köyü’nde dağdan kopan kaya parçası 10 kişilik bir ailenin evinin damından içeri girdi. Evin mutfağı ve oturma odasına büyük zarara yolaçan olayda şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.

 

Yüksekova İlçesi’ne 34 kilometre uzaklıktaki Onbaşılar Köyü Ağaçlı Mezarsı’nda kar ve yağmur sonrası yumuşayan dağdan kopan yaklaşık 1 tonluk kaya parçası çobanlık yapan Abdulhamit Cindal’a ait evin üzerine düştü. Büyük bir gürültü ile mutfaktan içeri giren kaya parçası, mutfak ve oturma odasına büyük zarar verdi. Aile fertlerinin salonda oturduğu sırada meydana gelen olayda ölen ve yaralanan olmadı.
 
DEPREM OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK
 
Evde bulunan anne Nursel Cindal, olayın şokunu hala üzerlerinden atamadıklarını belirterek, "Çok şükür can kaybımız yok. Olay esnasında çocuklar okuldaydı ben ve büyük kızım salondaydık. Büyük bir gürültü ile yerimizden fırladık. Deprem olduğunu zannettik. Dışarı çıktığımızda evimizin toz içinde kaldığını gördük. Ev eşyalarımız kullanılamaz hale geldi. Şimdi yeni bir ev yapacak durumumuz yok. Devletimizden yardım bekliyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:17

Etiketler : Dağdan    Kopan    Kaya    Parçası    Evin    İçine    Girdi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5932
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN