Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da Hamsi Şöleni

Karşıyaka’da Hamsi Şöleni
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde, Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu (KADEKON) tarafından, Karşıyaka Belediyesi’nin de desteğiyle 18-21 Aralık tarihleri arasında Hamsi Şöleni gerçekleştirilecek.

 

 
İzmirli Karadenizlilerin geleneksel hale getirdikleri hamsi şöleni, sekizinci kez düzenlenecek. 18-21 Aralık tarihleri arasında dört gün süreyle gerçekleşecek etkinliği, Karadeniz Dernekleri Konfederasyonu düzenliyor. KADEKON Başkanı Hızır Murtezaoğlu şenliğe ilişkin hazırlıkların sürdüğünü, etkinlik kapsamında Karadeniz’den özel olarak 2 ton hamsi getirileceğini söyledi. 2 ton hamsinin pişirilmesi için alana 100 metre uzunluğunda bir ızgara sisteminin kurulacağını belirten Murtezaoğlu, "Karadeniz sofrası hamsisiz olmaz. Biz soframızı herkese açmaya, ekmeğimizi, yemeğimizi herkesle paylaşmaya hazırlanıyoruz. Hamsi şenliğimizi bu nedenle önemsiyoruz. Hedefimiz, İzmirli Karadenizliler olarak bir Anadolu kucaklaşmasını gerçekleştirmek. Herkesi şenliğimize bekliyoruz" dedi.
 
Karşıyaka Belediyesi’nin desteğiyle Bostanlı Pazar Yeri’nde düzenlenecek etkinliğin konser programı da açıklandı. Karadeniz yöresi ürünleri ve lezzetlerinin yanısıra Karadeniz müziğinin önemli isimlerinin de katılacağı etkinlik kapsamında 20 Aralık Pazar günü Ceyhun Şişmanoğlu, Gizem Memişoğlu, İhsan Aydın ve Serdar Küçük şenlik sahnesinde olacak. Sanatçılara kemençe, tulum ve şenlik ziyaretçilerinin horonu eşlik edecek.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:15

Etiketler : Karşıyakada    Hamsi    Şöleni    Bölge   


Yorumlar

2287
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN