Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


10 Zanlıdan 7’si Adliyeye Sevk Edildi

10 Zanlıdan 7’si Adliyeye Sevk Edildi
Bursa’da, geçen eylül ayında terör olaylarını protesto eden gruba taşlı sopalı saldırıda bulunan, kendilerine müdahale eden polislere barikat kurarak eylem yaptıkları nedeniyle gözaltına alınan PKK’nın gençlik yapılanması YDG- H üyesi 10 zanlıdan 7’si, emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

 

Geçen eylül ayında Merkez Osmangazi İlçesi’nde Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki terör olaylarını protesto etmek isteyen gruba taş, sopa ve havai fişeklerle saldırılmış, olaylar sırasında cami, iş yeri ve araçlara zarar verilmiş, bazı hemşeri derneklerine ait binaların camları kırılmıştı. Çevik Kuvvet müdahalesine karşı da barikat kuran grup, polise de taş ve havai fişeklerle saldırmıştı. Aralarında ilçe emniyet müdürlerininde bulunduğu bir çok polis yaralanmıştı.
 
Bursa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri dün sabah saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonda, olaylara karışan ve YDG-H üyeleri olduğu belirlenen F.K, F.E, H.İ, T.T, G.T, Y.Y, F.I, N.T, H.Y. ve B.T.’yi gözaltına almıştı.
 
Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan sorgulamaların ardından 10 zanlıdan 7’si, Çekirge Devlet Hastanesi’nden alınan sağlık raporunun ardından adliyeye sevk edildi. 3 kişi ise savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:07

Etiketler : Ydg-H    Üyesi    Zanlıdan    si    Adliyeye    Sevk    Edildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN