Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşkenceyle Öldürme Davasında Bu Kez Müebbet Çıktı

İşkenceyle Öldürme Davasında Bu Kez Müebbet Çıktı
Adana’da motosikletle babalarına çarparak yaralanmasına neden olmakla suçladıkları Abdullah Özder’i (19) kaçırıp, işkenceyle öldürdükleri suçlamasıyla 25’er yıl hapis cezasına çarptırılan Bekir Güneş (37) ile ağabeyi Fadıl Güneş (44) Yargıtay’ın cezayı az bulup bozma kararı vermesinin ardından yeniden yargılandıkları yerel mahkemede bu kez ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

 

Kiremithane Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü son sınıf öğrencisi Abdullah Özder, 21 Haziran 2010’da Yüreğir İlçesi’ne bağlı Camili Köyü’ndeki bir tarlada öldürülmüş olarak bulundu. Yapılan soruşturma sonucu Özder’in intikam uğruna, 3 Mayıs 2010’da motosikletiyle yaraladığı Necmettin Güneş’in (83) oğulları Bekir, Fadıl ve Ramazan Güneş (51) tarafından öldürüldüğü öne sürüldü. 3 kardeş tutuklandı. Güneş kardeşler hakkında Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sanıklardan Bekir Güneş ile Ramazan Güneş, suçlamayı kabul etmedi. Tercüman aracılığıyla Kürtçe savunma yapan Fadıl Güneş de cinayeti itiraf etti, kardeşlerinin ilgisinin olmadığını savundu. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Fadıl ile Bekir Güneş’e tahrik ve iyi hal indirimi uygulayarak cinayet suçundan 20’şer yıl hürriyeti tahdit suçundan ise 5’er yıl hapis cezası verdi. Ramazan Güneş ise bütün suçlardan beraat etti.
 
İtiraz üzerine dosyayı görüşen Yargıtay 1’inci Ceza Dairesi, Ramazan Güneş yönünden verilen beraat kararını onadı. Yargıtay, Fadıl ve Bekir Güneş kardeşlerin aldığı hapis cezasını az bularak, tahrik indiriminin uygulanmamasını isteyerek kararı bozdu. Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden hakim karşısına çıkan Bekir Güneş ile Fadıl Güneş ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Yayın Tarihi : 11.12.2015 : 11:06

Etiketler : İşkenceyle    Öldürme    Davasında    Bu    Kez    Müebbet    Çıktı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2698
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN