Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Katliamda Ölenler Kadıköy’de Anıldı

Katliamda Ölenler Kadıköy’de Anıldı
Ankara’da 10 Ekim’de meydana gelen bombalı intihar saldırısında yaşamını yitiren 100 kişiyi anmak için, katliamın 2. ayında, "İstanbul Emek ve Demokrasi Koordinasyonu" öncülüğünde çeşitli dernek, örgüt ve siyasi parti üyeleri Kadıköy Altıyol’da bir araya geldi.

 

 
Grup, üzerinde “Katili tanıyoruz! Katliamların hesabını soracağız" yazılı pankart açtı. Kürtçe ve Türkçe sloganlar atan grup, Bahariye’de bulunan Süreyya Operası önüne kadar yürüdü. Burada HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya bir konuşma yaptı.
 
“KAYBETTİĞİNİZ İNSANLIĞINIZI FARK EDİN"
 
Hükümete eleştirilerde bulunan Hüda Kaya, öldürmekle bitmeyeceklerini söyledi. Daha sonra hükümetin barış için tekrar masaya oturmak zorunda olduğunu savunan Kaya, “Ne yapıp edip tekrar Dolmabahçe’de kabul ettiğiniz şartlardan çok daha onurlu, eşit, özgür bir yaşam koşullarında, anlaşma şartlarında yine o masaya oturmak zorunda kalacaksınız. Ama artık kaybettiğiniz insanlığınızı fark edin. Ve bizler canlarımıza, onların bize bıraktığı mirasa, hayata, yaşama ve barışa daha da artarak sahip çıkmaya devam edeceğiz. Ama siz daha fazla insanlığınızı kaybetmeden, daha fazla insanların hayatına zulmetmeden, artık masaya oturmak zorunda olduğunuzu bilin, bunu fark edin. İsteseniz de, istemeseniz de, o masaya oturmak zorunda kalacaksınız" diye konuştu.
 
HDP’li Kaya, “Bizler sadece Türkiye, Kürdistan coğrafyasında değil, yeryüzünde bütün ezilenler kurtuluncaya kadar barış demeye devam edeceğiz" dedi.
 
Açıklamanın ardından bir süre slogan atan grup, Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybedenleri isimlerini okuyarak andı. Eylem sırasında polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 22:43

Etiketler : Ankaradaki    Patlamada    Ölenler    Katliamın    Ayında    Kadıköyde    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5313
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN