Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ankara Saldırısı 2. Ayında Protesto Edildi

Ankara Saldırısı 2. Ayında Protesto Edildi
Ankara’da geçen 10 Ekim’de meydana gelen bombalı terör saldırısı, ikinci ayında Eskişehir’de düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. 

 

 
Üniversite Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi önünde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 300 kişi, ’Barış için gitmiştik, siz kan döktürün, döktüğünüz bu kanda boğulacaksınız’ yazılı pankart açıp yürüyüşe geçti. Polislerin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüşte çeşitli sloganlar satan kalabalık İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’na kadar yürüdü. Yürüyüş sonunda Ankara’da terör saldırılarında yaşamını yitirenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Kalabalık, Eskişehir’de 2 ay önce Ankara’daki bombalı terör saldırısını protesto eden 6 kişinin tutuklandığını, bunların da serbest bırakılmasını istedi.
 
Eğitim Sen Şube Başkanı Serkan Demir’de kalabalığa hitaben basın açıklamasını okudu. Demir, "Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü. İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin 67’nci yılında Türkiye, insan hak ve özgürlükleri alanında bugüne kadar ortaya çıkan en karanlık günleri yaşamaktadır" dedi. Kalabalık, basın yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar attıktan sonra dağıldı.

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 21:18

Etiketler : Ankaradaki    Bombalı    Terör    Saldırısı    İkinci    Ayında    Eskişehirde    Protesto    Edildi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3535
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN