Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeşilçam’ın ''Sultan''ı Azerbaycan’da Öğrencilerle Buluştu

Yeşilçam’ın ''Sultan''ı Azerbaycan’da Öğrencilerle Buluştu
Türk Film Haftası kapsamında, kendi yönettiği, kızı Yağmur Ünal’ın da hem yapımcılığı hem de baş rolünü üstlendiği ‘’Uzaklarda Arama’’ filminin galasına katılmak üzere Bakü’ye gelen Türkan Şoray, Azerbaycan Bakü Devlet Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

 

Usta oyuncuya “Üniversitenin Büyük Dostu” ödülü verilirken, kızı Yağmur Ünal’a da oyunculuktaki başarıları sebebiyle ‘’gümüş ödül’’ takdim edildi. Sinemanın “Sultan”ı ödülünü alırken duygu dolu anlar yaşadı.
 
Türkan Şoray, Azerbaycan’a duyduğu sevgiyi de dile getirdi. Şoray konuşmasına şöyle devam etti;
 
“Ben Azeri Türkçesine bayılırım. Ben yerine özüm diyor. Ne kadar güzel. Mesela Yahşi güzeldir demek. Bir de şu çok hoşuma gidiyor, genç erkeklere civan denir. Bizim Türkçemizde de vardır civanım yani erkeğim yakışıklım. Bu Azerbaycan’a üçüncü, dördüncü gelişim. Şunu gördüm. Tüm hanımlar çok güzel. Kafamı nereye çevirsem kara kaş, kara göz. Ben de sizlere benziyorum. Burada kendimi evimde, odamda kardeşlerimle, çocuklarımla bir arada muhabbet anında gibi hissediyorum. O kadar çok şey konuşmak istiyorum ki. Bana bu sevgiyi hissettirdiğiniz için, beni mutlu ettiğiniz için kelimeler yetersiz kalıyor. Herhalde yüreğimi hissediyorsunuz. Buradan giderken aklım, yüreğim sizlerle kalacak. Bu gösterdiğiniz sıcak ilgiyi hiç unutmayacağım” diye konuştu.
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 17:15

Etiketler : Yeşilçamın    Sultanı    Azerbaycanda    Öğrencilerle    Buluştu    Dış    Haberler    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2854
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN