Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelli Emirhan'ın İsteğini Yerine Getirdi

Engelli Emirhan'ın İsteğini Yerine Getirdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, ''Sosyal Politikalar alanında gözümüzün gördüğü, kulağımızın duyduğu her habere, her konuya duyarlıyız ve tüm bürokratlarımızla, yerel yöneticilerimizle kayıtsız kalmamaktayız. Yeter ki vatandaşlarımız haklarını ve nerelere hangi kurumlara başvuracağını bilsin'' dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet HOTAR bir gazete haberinde gördüğü Tokat Turhal’da yaşayan engelli Emirhan Karaoğlu’nun isteğini takip ederek yerine getirdi. Hotar gazetede yer alan “Bir Tekerlekli Sandalyesi bile yok” başlıklı habere kayıtsız kalmayarak Turhal kaymakamına ulaştı ve gerekli ilgi ve çalışmanın yerine getirilmesi talimatını verdi.
 
Yazıtepe Köyü’nde yaşayan yürüme engelli Emirhan Karaoğlu’nun hayali olan akülü araç yetkililerin ilgisi ile kendisine teslim edildi. Genel Başkan Yardımcısı Hotar konu ilgili Engelli olsun olmasın vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaç ve talebine sosyal devlet olmanın gerekliliği olarak elimizden geldiğince yetişmeye çalışıyoruz. Dedi. Hotar “Yazıtepe köyünde yaşayan kardeşimiz Emirhan’ın akülü araç talebini hemen çözdük. Ancak Kaymakam bey ile görüşmemden öğrenildi ki kaymakamlıkta yada resmi kanallarımızdan herhangi birinde böyle bir talebin olması yönünde bir başvuru yok. Kardeşimiz ya da aile büyükleri çok daha öncesinde böyle bir talebi Sosyal Yardımlaşma vakıflarımıza iletmiş olsaydı çok daha önce bu talep yerine getirilmiş olacaktı. Vatandaşlarımız haklarını bilmeli ve bu yönde aramalılar. Bizlerde gazete aracılığı ile duyduk ve çözülmesi yönünde girişimi başlattık. Akabinde hemen kendisine akülü aracı teslim edildi. Sonrasında Emirhan’ın mutluluğunu kareleyen fotoğraflar ile yaşadığımız mutluluğun bir tarifi yok” dedi.  
 
Baba Murat Karaoğlu da ilgisinden dolayı Nükhet Hotar ve ilgililere teşekkür ederek, yetkililerimizden Allah razı olsun, çok memnun oldum ifadesini kullandı. Küçük Emirhan da en büyük hayalinin gerçekleştiğini dile getirerek, artık köyde akülü tekerlekli sandalye ile dolaşabileceğini dile getirdi.
 

Yayın Tarihi : 10.12.2015 : 16:35

Etiketler : haber    haberler    emirhan    nükhet hotar    Engelli Emirhan\'ın İsteğini Yerine Getirdi    ak parti    izmir    milletvekili    kanalben    ben tv       


Yorumlar

5408
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN